Sıla ile evli olan Hazer Amani'den bebek itirafı

Şarkıcı Sıla'nın eşi şef Hazer Amani, geçtiğimiz gün Bebek'teki restoranında objektiflere takıldı. Armani'ye bebek isteyip istemedikleri soruldu.

Sıla ile evli olan Hazer Amani'den bebek itirafı

2020 yılının ilk düğünlerinden birine imza atan Sıla Gençoğlu ve Hazer Amani, mutlu birlikteliklerine son hızla devam ediyor. Amani, önceki gün ortağı olduğu Bebek’teki mekandaydı. Ünlü şef, muhabirlerle ayaküstü sohbet etti.

 Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Amani, gönüllü karantina süreciyle ilgili, "Ben yaklaşık 70-75 gündür evden çıkmadım. Evde kaldım. Bol bol yemek yaptık Sıla’yla" şeklinde konuştu.

 
Muhabirlerin "Çocuk düşünüyor musunuz?'' sorusuna Hazer Amani, "Tabii ki düşünüyoruz ama şu an bir şey yok'' cevabını verdi.

Hazer Amani kimdir?

Hazer Amani, 1977 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İran Reşt'lidir. TED Ankara kolejinde okuduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu.

Ancak o dönemlerden itibaren mutfağa meraklı olan Hazer Amani, Güney Afrika'da Cordon Bleu'ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı.

Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak işyerinden ayrıldı. Ardından bir otelde baş aşçı olarak çalışırken Chilai'nin ortağı ve genel müdürü Yusuf Köksal ile tanışarak, Türkiye'ye geldi. Böylece Chilai Restaurant kariyerine adım attı.

Amani, 2011 yılında 'Senenin En Yaratıcı Şefi' ödülünün sahibi oldu. Sadece yemek bilmek yeterli olmayınca, Cape Wine Academy'de 4 yıllık bir program olan, dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği üzerine eğitim aldı.

Daha önce 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve birçok önemli isme yemek hazırlayan ünlü aşçının idolü ise Marco Pierre White'dir

Hazer Amani, Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef isimli yemek programında Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu ile birlikte jüri ve sunucu olarak yer aldı.

2020 yılında ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu ile hayatını birleştirdi.