Taraflar uzlaştı, dava düştü! Şehrazat ve Acun Ilıcalı...

Şarkılarının programlarda izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Acun Medya ve TV 8 kanalına dava açan Şehrazat ile Acun Ilıcalı uzlaştı, dava düştü.

Google Haberlere Abone ol

Şehrazat'ın Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu yayın grubuna açtığı, şarkılarının programlarda izinsiz kullanma davası tarafların uzlaşmasıyla düştü. İstanbul 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya taraflar ve avukatları katılmadı. Davacı Şehrazat’ın izinsiz kullanılan eserlerinin mahkemece tespit edilen bedellerini kabul ederek, şikayetinden vazgeçtiği duruşmada belirtildi.

Hakim, davacı Şehrazat’ın avukatlarının şikayetlerinden vazgeçtikleri ve davalı tarafla uzlaşma sağlandığını ifade eden dilekçeyi mahkemeye sunduklarını açıkladı. Bunun üzerine mahkeme davanın düşürülmesi yönünde karar verdi.

Ne olmuştu?

Şehrazat, Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak “Aynen Öyle”, “Kınalı Bebek”, “Yaz Yaz Yaz”, “Yalnızlığa Hüküm Giydim”, “Adaletsiz Yar”, “Kıyamam”, “Maazallah” ve “Çek Babam Çek” adlı eserlerinin programlarda izinsiz kullanıldığı belirterek Acun Medya ve TV 8 kanalına tazminat davası açmıştı.

Geçen yıl dava karara bağlanmış ve hukuk mahkemesi Şehrazat’a yasal faiziyle 239 bin 250 lira izinsiz kullanım bedeli ve 10 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetmişti. Ünlü söz yazarı aynı zamanda 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkemesi’ne başvurarak yeni bir dava açmıştı