Seçil Erzan olayı fitili ateşledi! Bankalar denetimleri sıklaştırdı! 205 milyon lira kayıp!

Yüksek kar vaadiyle bir çok ünlü ismi dolandırdığı iddia edilen bankacı Seçil Erzan olayında soruşturma sürüyor. Bu kapsamda özel bankalar da denetimlerini sıklaştırdı. Son olarak Antalya'nın Manavgat ilçesinde müşterilerin hesaplarından 205 milyon lira çalındığı ortaya çıkarken şube müdürü, müdür yardımcısı ve 2 banka personeli dahil 8 şüpheli tutuklandı.

Seçil Erzan olayı fitili ateşledi! Bankalar denetimleri sıklaştırdı! 205 milyon lira kayıp!

BankaSeçil Erzan'ın olayından sonra banka müdürlükleri, bütün şubeleri üzerinde denetim ve incelemelerini artırdı.

Genel müdürlük uzmanları tarafından yapılan incelemeler sırasında bankanın Antalya Side Şube Müdür Yardımcısı Utku Erdem'in hesabında olağan dışı hareketlilik tespit edilince müfettiş görevlendirildi.

3 YIL BOYUNCA PARÇA PARÇA ÇALMIŞ

Banka müfettişleri, nisan ayı başında şubeye gelerek soruşturma gerçekleştirdi.

Müfettişlerin yaptığı inceleme ve soruşturma sonucunda Utku Erdem'in, 2021 yılından Nisan 2024'e kadar müşterilerin hesaplarından parça parça toplam 205 milyon lirayı tanıdığı kişilere aktardığı tespit edildi.

Bu kişilerin daha sonra paraları, yeniden Utku Erdem'in hesabına gönderdiği belirlendi.

BORSADA KAYBETMİŞ

Bankanın, suç duyurusunda bulunması sonrası Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Bu kapsamda İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT Timi ekibi, şube müdürü Rahşan Eylem Bulut, müdür yardımcısı Utku Erdem ve 2 banka personeli ile Utku Erdem'in yakın arkadaşı olduğu tespit edilen 4 şüpheliyi, 6 Nisan'da gözaltına aldı.

Şüphelilerden Utku Erdem ifadesinde; 2021 yılından bu yana müşterilerin hesabından fark edilmeyecek şekilde paraları alıp, arkadaşlarına gönderdiğini, daha sonra bu paraların kendi hesabına geri geldiğini, toplanan paraları yurt dışında sanal bahis sitelerinde ve kripto para borsalarında kaybettiğini söylediği öğrenildi.

Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler, 8 Nisan'da adliyeye sevk edildi. İfadeleri sonrası şüpheliler, tutuklandı.