Selçuk İnan canlı yayında herkesi ağlattı! "Ölümü gördüm" diyerek acı haberi paylaştı

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremler tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Depreme Hatay'daki ailesinin evinde yakalandığını söyleyen Kasımpaşa teknik direktörü Selçuk İnan, korku dolu anları canlı yayında anlattı. "Ölümü gördüm" sözleriyle ekran başındakilere duygu dolu anlar yaşatan Selçuk İnan, depremle ilgili acı haberi paylaştı.

Selçuk İnan canlı yayında herkesi ağlattı! "Ölümü gördüm" diyerek acı haberi paylaştı

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlere Hatay'da ailesinin yanında yakalandığını anlatan Kasımpaşa teknik direktörü Selçuk İnan, yaşadığı korku dolu anları anlattı. Genç teknik adam depremde pek çok akrabasını kaybettiğini açıkladı

'ÖLÜMÜ GÖRDÜM'

Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Selçuk İnan, deprem sırasında yaşadıklarını anlattı. Depreme ailesinin evinde yakalandığını dile getire Selçuk İnan, deprem sırasında yaşadıkları hakkında 'ölümü gördüm' açıklamasında bulundu.

İnan şunları söyledi:

"Hatayspor maçı için gitmiştik. Maçtan sonra İstanbul'daki hava şartları nedeniyle orada kalacaktık. Bu durumdan istifade, ben de anne babamı gördüm. Onların evindeydim. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Ölümü gördüm derler ya, öyle bir andı. Dışarıyı görüyordum ama çıkamıyordum. Uyanıktım. Deprem bilinci çok yüksek olan bir insan değilim. Ailem de değil. İkinci kattaydım, hemen aşağıya indim. Çıkış kapısı kapalıydı. Demir kapı vardı balkona açılan, oraya bir şekilde tutunduk. Bir dakika boyunca en sevdikleriniz, hayatınız gözünüzün önünden geçiyor. Deprem bittikten sonra anne ve babamı almak için yukarıya çıktık. Ama zordu dolaplar devrilmişti. Zor bir durumdu. Sağlam bir evin kalabileceğini düşünmüyordum o an. Dışarıda herkes yalınayak, ağlıyordu. İnsanlar bağrışıyordu. Bütün insanlar şoktaydı.

PSİKOLOJİK OLARAK İYİ DURUMDA DEĞİLİZ

Psikolojik olarak iyi durumda değiliz. Oyuncularım otelde yakalandı. Otobüste kaldılar. Kaldığımız otel, Hatay'da yeni yapılmış, çelik bir otel. Oyuncularımızın bazıları yaralandı. Bir tanesinin kaburgası kırıldı, dolap düştü üstüne. Psikolojik olarak bir travma yaşadılar. Onları ayakta tutmakta zorlanıyorum. Bugün de onlarla birlikteydim. Başka bir şeydi. Çaresizlikti, çok anlatabilecek bir şey değil.

KUZENLERİN ÇOĞUNU KAYBETTİK

1. derece akrabalarım şükür iyi ama annemin-babamın kuzenlerin birçoğunu kaybettik. Hatay'da çok tanıdığım var. Ben de oradaydım. Söyledikleri doğru. Tanınmayacak halde. Kimse bu kadarını beklemiyordu, merkez üssü başka bir ilde. Hala 10 tane ili etkilemesine inanamıyorum. Aklım almıyor. Bu kadar insana ulaşabilmek çok zor. Tahmin yürütmek çok sağlıklı değil belki ama çok az insan çıkıyor enkaz altından. 50 kişi varsa, 5-10 kişi çıkabiliyor"