Selin Ciğerci ile aşk yaşadığı iddia edilen Metecan James Birsen kimdir, kaç yaşında, nereli?

Geçtiğimiz ay eşi futbolcu Gökhan Çıra'dan boşanan Selin Cİğerci'nin adı Fenerbahçe Beko'da forma giyen basketbolcu Metecan James Birsen'le anılmaya başlandı. Peki, Selin Ciğerci ile aşk yaşadığı iddia edilen Metecan James Birsen kimdir, kaç yaşında, nereli? Metecan Birsen hangi takımlarda oynadı?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Adı magazin gündeminden düşmeyen sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci yine konuşulmaya başlandı. Ciğerci geçtiğimiz ay futbolcu eşi Gökhan Çıra'dan ayrılmış ve adı yine bir bu sefer de bir basketbolcu olan Metecan James Birsen'le duyulmaya başlanmıştı. Selin Ciğerci Metecan James Birsen'le ilişkisi olduğu iddialarını doğrularken, Birsen Instagram hesabından paylaştığı bir hikaye ile bu iddiaları yalanladı. Peki, Selin Ciğerci ile aşk yaşadığı iddia edilen Metecan James Birsen kimdir, kaç yaşında, nereli? Metecan Birsen hangi takımlarda oynadı? İşte Metecan James Birsen'in biyografisi....

Metecan James Birsen kimdir, kaç yaşında, nereli?

Metecan James Birsen, 6 Nisan 1995'te İstanbul'da dünyaya geldi. Basketbolcu isim, İrlandalı bir anne ve Türk babanın çocuğudur. Basketbola Bilfen Koleji'nde başlayan Birsen, Fenerbahçe Spor Okulu projesiyle kariyerine başladı. Uzun forvet ve kısa forvet pozisyonlarında görev almaktadır. Fenerbahçe Ülker takımında forma giyen Birsen, basketbol kariyerine NSK Eskişehir Basket ve İstanbul Büyükşehir Belediye takımında devam etti.

2017'de Sakarya Büyükşehir Basketbol takımına, 2018 yılında ise Anadolu Efes Basketbol Takımına transfer oldu. Türkiye U-16, U-18 ve U-20 millî takımlarında da forma giyen Metecan James Birsen'in boyu 2.05 metre boyundadır. Instagram'da jamesbirsen kullanıcı ismiyle hesabı bulunmaktadır.

Metecan Birsen hangi takımlarda oynadı?

Metecan, Türkiye U-16, U-18 ve U-20 millî takımlarında forma giydi. 2010'da Karadağ'da düzenlenen 16 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda bronz, 2013 FIBA 18 Yaş Altı Avrupa Basketbol Şampiyonası ve 2014 FIBA 20 Yaş Altı Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda altın ve 2015 FIBA Avrupa U-20 Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan kadrolarda yer aldı.

Metecan Birsen ödülleri ve başarıları

  • Fenerbahçe Ülker (2011-günümüz)
  • Türkiye Basketbol Ligi  
  • Şampiyon (1): 2013-14
  • Cumhurbaşkanlığı Kupası  
  • Şampiyon (1): 2013

 

Milli takım

  • 2010 FIBA Avrupa U-16 Şampiyonası:   Bronz
  • 2013 FIBA Avrupa U-18 Şampiyonası:   Altın
  • 2014 FIBA Avrupa U-20 Şampiyonası:   Altın
  • 2015 FIBA Avrupa U-20 Şampiyonası:   Bronz

 

Kişisel

  • NIKE International Junior Tourment 2012 - En Değerli Oyuncu Ödülü