Sevmek Zamanı'nın 'Firuze'si Deniz Işın kimdir, kaç yaşında, nereli? Deniz Işın hangi dizierde oynadı?

Sevmek Zamanı dizisi bu akşam ilk bölümü ile ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Başrolde İlhan Şen'e Deniz Işın eşlik ediyor. Sevmek Zamanı'nın 'Firuze'si Deniz Işın kimdir, kaç yaşında, nereli? Diğer yandan da Leyla ile Mecnun dizisinde oynayan Deniz Işın hangi dizilerde oynadı?

Deniz Işın kimdir, kaç yaşında, nereli?

Sevmek Zamanı dizisi bomba gibi senaryosu ve oyuncu kadrosuyla bu akşam ATV ekranlarında yayınlanmaya başlıyor. Dizide en son Aşk Mantık İntikam'da rol alan İlhan Şen ile  Deniz Işın'ı birlikte göreceğiz. Peki, Sevmek Zamanı'nın 'Firuze'si Deniz Işın kimdir, kaç yaşında, nereli? Diğer yandan da hala Exxen platformunda yayınlanan Leyla ile Mecnun'un Leyla'sı olarak izleyici karşısına çıkan ve bu dizide yıldızı parlayan Deniz Işın'ın hayatı merak konusu oldu. Deniz Işın hangi dizierde oynadı? İşte hayat hikayesi...

DENİZ IŞIN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Deniz Işın 28 Mayıs 1992'de İzmir'de dünyaya geldi. Işın, Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde eğitim gördü. Ardından Ege Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği’nde yüksek lisansını tamamladı. Sahnetozu Tiyatrosu’nda 2 sene İzmir’de eğitim aldı. Daha sonra İstanbul'a taşınan Deniz Işın, bir sene de İstanbul’da eğitim aldı. 2017 yılında ‘Lysistrata’ oyununda Lysistrata karakterine, 2018’de ‘You Can’t Take It With You’ oyununda Alice karakterine hayat verdi.

DENİZ IŞIN HANGİ DİZİERDE OYNADI?

Birçok reklamda da yer alan Deniz Işın, 2019'da 'Merve Mutlu' karakteri ile Her Yerde Sen dizisinde rol aldı. Aynı yıl Beren Saat'în başrolünü canlandırdığı Atiye dizisinde yardımcı oyunculuk yaptı.

Deniz Işın, 2020 senesinde İyi Günde Kötü Günbde dizisinde 'Seda' karakterine hayat verdi ve yine aynı sene 'Eee Sonra' dizisinde 'Deniz' olarak izleyici karşısına çıktı. 2020'de yayınlanan ve başrolünde Neslihan Atagül'ün yer aldığı Sefirin Kızı dizisinde d eoynayan Deniz Işın, Dr. Sahra Yalçın olarak karşımıza çıktı.

Daha yakın bir zamana 2021 yılına geldiğimizde Deniz Işın, Masumiyet dizisinde 'İrem Orhun' karakterini canlandırdı. Yine 2021 yılında yıllar önce yayınlanan ve yeni bölümleri ile tekrar yayın hayatına başlayan popüler dizi Leyla ile Mecnun'da yeni 'Leyla' olarak oynamaya başladı. Deniz Işın'ın bu dizi ile yıldızı parladı ve geniş kitlelerce tanındı.

2022'ye gelindiğinde BLu Tv'de yayınlanan Bizden Olur Mu? dizisinde 'Deniz' karakterine hayat veren Deniz Işın, şimdi başrolünü İlhan Şen ile paylaşacağı Sevmek Zamanı dizisinde 'Firuze' olarak karşımıza çıkacak. Deniz Işın ayrıca iki sinema filminde oynadı: İkisi de 2022 yapımı olan Anka ve Aşk Çağırırsan Gelir. Işın, 2020 yılında Murat Boz'un 'Gece' klibinde de oynadı.

Deniz Işın boyu, kilosu ve burcu...

Güzel oyuncu, 169 m boyunda, 54 kg ağırlığında ve İkizler Burcu'dur.