Çukur'da amca Cumali Koçovalı'yı bakın hangi usta oyuncu canlandıracak?

Show TV ekranlarında yayımlanan ve başrollerini Aras Bulut İynemli, Rıza Kocaoğlu, Nejat İşler'in paylaştığı fenomen dizi Çukur'da amca Cumali Koçovalı'yı kimin canlandıracağı belli oldu.

Çukur'da amca Cumali Koçovalı'yı bakın hangi usta oyuncu canlandıracak?

Geçtiğimiz günlerde Çağatay Erdenet karakteriyle efsane dizi Çukur'a geri dönen ünlü oyuncu Nejat İşler, gündeme damga vurmuştu.

Uzun süredir fenomen dizi Çukur'da adı geçen amca Cumali Koçovalı'yı kimin oynacağı uzun süre merak konusu olmuştu. Ay Yapım imzalı fenomen dizide amca Cumali Koçovalı'yı Netflix'te yayımlanan Aşk 101 dizisindeki başarısıyla çok konuşulan usta oyuncu Müfit Kayacan oynayacak.

“İdris Baba’nın abisi Cumali Koçovalı'nın mezarı için boş dedikleri ve kayıtlarda mezar yeri alınmış ama gömülen olmamış” sözleriyle tanıtılan karakteri kimin canlandırdığı sonunda belli oldu. Rolü usta oyuncu Müfit Kayacan canlandıracak.

Usta oyuncu Netflix'te yayımlanan Aşk 101 dizisindeki Nejdet karakteriyle seyirciyi ekran başına kilitlemişti.

Çukur'da amca Cumali Koçovalı'yı bakın hangi usta oyuncu canlandıracak? - Resim : 1Müfit Kayacan kimdir?

Müfit Kayacan, 17 Ocak 1956 tarihinde Antalya’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Adana Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamıştır. Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın kurucularından olan Müfit Kayacan, 25 sene genel sanat yönetmenliği yapmıştır.

2005 yılında Kezban Yenge dizisi ile televizyon dünyasına adım atan Müfit Kayacan, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Aşk Yeniden, Şubat, Olur İnşallah, Kırık Kalpler, Abluka, Çılgın Dersane gibi yapımlarda rol almıştır.

Evli ve iki çocuğu bulunan Müfit Kayacan, şimdilerde Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan ve Ayça Ayşin Turan, Alperen Duymaz, Hazal Filiz Küçükköse, Hakan Taşkıran ve Eylül Kandemir'in yer aldığı Zemheri dizisinde Yaşar karakterine hayat vermektedir. Müfit Kayacan, 1.78 metre boyunda, 82 kilo ve Oğlak burcudur.