Sivas'ta korona alarmı!.. 10 gün süreyle karantina!

Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Samankaya köyünde koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.

Sivas'ta korona alarmı!.. 10 gün süreyle karantina!

Şarkışla Kaymakamı Necati Aktan, yaptığı açıklamada, mart ayı başından itibaren uygulanan ilave tedbirlere rağmen ilçede vaka sayılarında büyük artış yaşandığına dikkati çekti.

İlçede son verilere göre 87 aktif vaka bulunduğunu belirten Aktan, şunları kaydetti:

"Bunlardan 13'ü hastanede, geri kalanları evde tedavi altındadır. Ayrıca İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararımızla Samankaya köyünde vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle bugünden itibaren 10 gün süreyle karantina uygulamasına geçilmiş, köye giriş ve çıkışlar kapatılmıştır. Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu bu zorlu süreçte, can sağlığının her şeyden daha önemli olduğu anlayışıyla gerektiğinde karantina kararları alarak ilçemizde uygulayacağız, denetim faaliyetlerimizi de sıklıkla ve kararlılıkla sürdüreceğiz."

Aktan, kuralların ihlal edilmesi halinde gerekli idari işlemlerin ivedilikle yapılacağını vurgulayarak, "Ayrıca kent güvenlik yönetim sistemleri ve kameralardan elde edilen görüntü kayıtlarından kurallara uymadığı, tedbirlere aykırı davrandığı tespit edilen vatandaşlarımıza gerekli yaptırımlar uygulanacaktır." ifadesini kullandı.