Bakan Selçuk: Desteklerimiz 53 milyar lirayı aştı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, salgına döneminde istihdama sağladıklarını desteklerle ilgili, "Desteklerimiz 53 milyar lirayı aştı" dedi.

Bakan Selçuk: Desteklerimiz 53 milyar lirayı aştı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Tüm bu destekleri topladığımız zaman gerek çalışma hayatına yönelik desteklerimiz, gerekse sosyal yardımlar alanındaki desteklerimizle aktardığımız kaynak 53 milyar lirayı aşmış oldu” dedi.

Selçuk, bir sivil toplum örgütü tarafından düzenlenen pandemi sürecinde kadın temalı "7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi"nde kadına verilen değerin aynı zamanda aileye ve insanlığa verilen değer olduğunu belirtti. 

Bugüne kadar yükselen her toplumun kadınla değer kazandığını ifade eden Selçuk, eğitimde ve kültür alanında yürütülen her çalışmanın kadınla daha da anlam kazandığını, gelişen her ekonomiden kadının sosyoekonomik konumun güçlenmesi sonucunda istikrarın yakalandığını anlattı. Bakan Selçuk, kadın olmadan hiçbir toplumun gelişemeyeceğine ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine erişemeyeceğine inandığını söyledi.