Bakan Koca: İki vakamızda solunum sıkıntıları var

Sağlık Bakanı Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Türkiye'de korona virüs vaka sayısının 5'e yükseldiğini açıkladı. Koca, teşhis konan 5 kişinin sağlık durumuna dair soruya ise "2 vakamızda solunum sıkıntıları olduğunu söylemek istiyorum" dedi.

Bakan Koca: İki vakamızda solunum sıkıntıları var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Ulaştırma Bakanı Cahit Turan ve Abdulhamit Gül ile birlikte ortak açıklamada bulundu. Açıklamaları sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koca, iki vakada solunum sıkıntısı olduğunu söyledi.

Bakan Koca'nın koronavirüs teşhisi konulan 5 vakanın ile ilgili açıklamaları şöyle;

"Bulundukları şehri açıklayabiliriz. Ama burada önemli olan şunun olduğunu düşünüyorum; Bu hastaların izole olup olmadığı, karantinaya alıp alınmadığı. Bununla ilgili bir tereddüdün olmadığını söylemek istiyorum.

Bugün bir şehir yarın başka bir şehir olabilir. Yarın başka şehirleri belki açıklayacağız. Bunun faydalı bir bilgi olmadığını düşünüyoruz.

"2 vakamızda solunum sıkıntıları var"

Bu dönemde olabildiğince daha çok insanla teması önleyen minimalize eden ama yaşamı da sürdüren panik havası oluşturmayan bir tedbirler paketi içinde hareket etmemiz gerektiğini söylüyorum. İki vakamızın solunum sıkıntıları olduğunu söylemek istiyorum"