Son dakika... Erdoğan: İstanbul'da Putin Zelensky zirvesi olabilir?

Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Putin ile Zelensky'nin bir araya gelebileceğini belirtti.

Erdoğan ve Putin 16.00'da görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Zelensky ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in İstanbul'da bir araya gelebileceğini belirterek, "Eğer İstanbulumuzda liderler zirvesini gerçekleştirebilir ve neticesinde de olumsuz gidişi olumlu bir hale dönüştürmenin kararını iki liderle gerçekleştirebilirsek Türkiye olarak büyük mutluluk duyacağız" ifadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

İstanbul'da Putin Zelensky zirvesi olabilir?

Dün sayın Zelenski ile görüşmemiz oldu. Bugün de saat 16:00 gibi sayın Putin'le görüşmemiz olacak.

Her iki liderle de yapacağımız görüşmelerde ön görüşmeler neticesinde mutabakat diyeyim, bunun getirisini artık liderler bazında özellikle Kırım ve Donbas noktasında bir adımın atılması için en üst düzeyde liderlerle görüşmenin ve bu konuda ev sahipliği yapabileceğimizi ifade ettik.

Sayın Zelenski'nin olumlu bakışı var, sayın Putin'in de daha önce olumlu yaklaşımı sözkonusu idi.

Tarih olarak onlar belirleyecek eğer İstanbulumuzda liderler zirvesini gerçekleştirebilir ve neticesinde de olumsuz gidişi olumlu bir hale dönüştürmenin kararını iki liderle gerçekleştirebilirsek Türkiye olarak büyük mutluluk duyacağız. 

Serseri mayınlar

Mayınlar noktasında biliyorsunuz imha edildi. Özellikle Deniz Kuvvetlerimiz ciddi bir takibin, çalışmanın gayreti içinde. Şu an itibariyle herhangi bir sıkıntı sözkonusu değil.

Bundan sonra da Milli Savunma Bakanlığımız başta olmak üzere Deniz Kuvvetleri süreci takip ediyor. Şu an için sıkıntı yok ama tedbiri elden bırakmayacağız.

Fatih'te "Genç Projeler" programı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Genç Projeler programının açılış konuşmasında "Spora mutlaka vakit ayırın" diyerek gençlere tavsiyede bulundu. Açıklamasında, "Hukuki alt yapıdan yoksun olan sosyal medya için gereken düzenlemeler yapılacak" ifadelerini kullanan Erdoğan, şöyle konuştu:

Fatih Belediye'mizin resmi açılışını yaptığım eser ve hizmetlerin İstanbul'umuza hayırlı olmasını diliyorum.