AK Parti'nin İstanbul adayı belli oldu

AK Parti'nin İstanbul İl Başkanı adayı belli oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, adayın Osman Nuri Kabaktepe olduğunu duyurdu.

AK Parti'nin İstanbul adayı belli oldu

Bayram Şenocak'ın görevi devredeceğini açıklamasının ardından adı ilk sırada anılan Osman Nuri Kabaktepe'nin AK Parti İstanbul İl Başkanı adayı olduğu açıklandı.

Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970 yılında Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğdu. Kabaktepe, araştırmacı, yazar ve siyasetçidir. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu, seçilemedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2016 yılında Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Şu anda Maarif Vakfı Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir. Osman Evli ve 2 çocuk babasıdır.