Kılıçdaroğlu'ndan TTB'ye destek ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipler Birliği'ni (TTB) ziyaret ederek destek verdi. Kılıçdaroğlu, 41 hekimin korona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipler Birliği'ni (TTB) ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, son günlerde açıklamaları nedeniyle eleştirilen TBB'ye destek açıklaması yaptı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, TBB'nin kapatılarak yöneticilerinin cezalandırılmasını istemişti.

Ziyaretinde hayatını kaybeden sağlık çalışanları hakkında açıklamada bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, "97 sağlık çalışanı hayatını kaybetti. Bunun 41 tanesi hekim" dedi.

Doktorların gerekli uyarılarda bulunmasının gerekli olduğunun altını çizen Kemal Kılıçdaroğlu şu açıklamalarda bulundu:

Hepimiz sağlık çalışanlarını alkışladık. Ama ne olduysa birden sağlık çalışanları suçlu oldular. Neden? Çünkü insanlara doğru bilgi veriyorlar.

Dolayısıyla halkın sağlığı tehlikede ve gerçekten bir fırtına geliyor. Önlem alın dedi sağlık çalışanları. Vay sen misin fırtına diyen? Ya kim diyecek? Bunlar itiraz etmeyecek de kim uyaracak?

Olay bir sağlık sorunu olduğuna göre burada söz sahibi olanlar da sağlık çalışanları ve odalardır. Buradaki insanlar suç işlemiyor, tam aksine halkın sağlığını tehlikeye atan yöneticileri uyarıyorlar.

Sağlık çalışanları 'Önlem alın' dediği için suçlu oldu. Sağlık çalışanları günün 24 saati çalışıyor. Hangi politikacı günde 24 saat çalışıyor?

TTB suç işlemiyor, yöneticileri uyarıyor. Baştan bir strateji belirlemesi gerekiyordu iktidarın. Salgının önlenmesi gerekiyordu, yaptılar başta, sokağa çıkma yasağı, okulların kapatılması gibi. Ama bu kararların doğuracağı bir şey vardı, işsizlik ve arkasından yoksulluk. Hükümetin buna da çözüm üretmesi gerekiyordu. 

Verileri bir siyasetçi değil bilim kurulu açılayacaktı. Alınması gereken önlemleri bir siyasetçi değil, bilim kurulu açıklayacaktı. Bunların hiçbirisi yapılmadı. 

Kahveler açık. Güzel. Ama kağıt oynamak yasak. Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman? Oysa önlem alabilirsiniz. Dersiniz ki, her oyunda sıfır yeni kağıt açacaksınız. Ama bunu düşünemiyorlar. Akıllarına bile gelmiyor.