Fatih Portakal'dan 'kaçak yapı' açıklaması

Son dakika haberi; FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, 8.3 dönümlük çiftlik evindeki bazı yapıların kaçak olduğu iddialarının ardından bir kez daha açıklama yaptı. Portakal, resmi Twitter hesabından şu ifadelere yer verdi.

Google Haberlere Abone ol

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın İzmir Seferihisar'daki 8.3 dönümlük çiftlik evinde yasalara aykırı olarak 3 kaçak yapı dikildiği iddia edildi. İddiaların gündeme gelmesinin ardından Fatih Portakal'dan ikinci kez açıklama geldi.

Resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Fatih Portakal, kaçak yapı iddialarının gerçeği yansıtmadığını ileri sürerek şu ifadelere yer verdi:

1-Geldigimiz nokta şu: yandaş medya bugün 40 m2 lik park yerinin yıkılacağını duyurdu; “rapora ulaştık” deniyorsa “sızdırılmış” demektir. Biz istedik alamadık! İncelemeyi yapanlar bile şaşkindır her halde. @IzmirValiligi @csbgovtr

2- Şaşırmıyorum, neden mi? Arazimle ilgili paylaşılan fotolardan biri kişisel verilerim @csbgovtr’ye gönderilenlerden. Oradan sızdırılıp #YeniAsır’a servis yapılmıştı. “Olmaz” demeyin oldu. Devlet denilen aygıta güveni zedeliyorlar. Foto uçtuğuna göre rapor da uçar! Değil mi??

3-Eğer rapor doğru ise; olası yıkılması düşünülen yer burası -yine de yıkılmasına ihtimal vermiyorum- Arastırdım; sundurmadan pergoleye dönülür. Kiremitler toplanır, ahşabın arasi boşaltılır, sarmaşık sarılır. Ve pergole garaj olur.

4-Bu arada tavuklar ve horozlar kurtuldu. Çünkü @csbgovtr ekibi tarafından kümes de fotoğraflanmıştı. Rapor doğru ise rahatları bozulmayacak. Hadi hayırlısı..

5- Sıra bende evimin üstünde dron uçurup özel mülkü dikizlemekten emniyete şikayetimizi yaptık. Bunun bir hukuki süreci olacak.Bir hukuki süreç de @csbgovtr için olacak. Kişisel verilerim nasıl ve kim tarafından sızdırılmıştır? Suç degil midir? @murat_kurum umarım ilgilenirsiniz.