Bitlis'te şiddetli deprem!

Kandilli Rasathanesi verilerine göre Bitlis'te 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 22.20'de gerçekleşen deprem, yerin 2.3 km altında meydana geldi. AFAD ise depremin büyüklüğünü 4.6 olarak açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, depremin ardından açıklamada bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Bitlis, peş peşe depremlerle sarsıldı. 22.20'de başlayan depremler kısa aralıklarla devam etti. AFAD, gelişmelerin takip edildiğini açıkladı.

Bitlis'te 22.20'de meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremden 4 dakika sonra bu kez 22.24'te bu kez 3.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

- Deprem bu kez de yerin 5 kilometre altında meydana geldi.

- 22.27 ise bu kez 2.5 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.

AFAD tarafından yapılan açıklamada "Bitlis'in Hizan ilçesinde saat 22.20'de 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.

Deprem Bahçesaray'da hissedildi

Bitlis'in Hizan ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem Van'ın Bahçesaray ilçesinde de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 22.20'de merkez üssü Hizan'da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Van'ın Bahçesaray ilçesinde de hissedildi. Vatandaşlar kendini sokağa attı.

Bakan Soylu'dan açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis'te meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından şu açıklamada bulundu:

Bitlis'in Hizan ilçesinde 4,6 büyüklüğünde gerçekleşen depremde valiliğimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbar yok. Taramalara AFAD ekipleri ve Jandarmamız tarafından devam ediliyor.