Son dakika! Benzin ve motorinde indirim kapıda! 6 Ağustos akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? İşte, 6 Ağustos güncel akaryakıt fiyatları...

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Benzine zam mı geldi? Rusya-Ukrayna savaşı brent petrolde dalgalanmalara sebep oldu. 6 Ağustos Cumartesi akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Araç sahipleri güncel tabloyu merak etti. İşte, 6 Ağustos güncel akaryakıt fiyatları...

Son dakika! Benzin ve motorinde indirim kapıda! 6 Ağustos akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? İşte, 6 Ağustos güncel akaryakıt fiyatları...

Son dönemlerde yaşanan dolar ve brent petroldeki akılalmaz dalgalanmalar vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Araç sahibi vatandaşlar gelen zamların ardından güncel akaryakıt fiyatlarını araştırıyor. Benzine zam mı geldi? Gündemden eksik olmayan indirim ve zam haberleri sürekli değişiklik gösteriyor.

Son dakika! Benzin ve motorinde indirim kapıda! 6 Ağustos akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? İşte, 6 Ağustos güncel akaryakıt fiyatları... - Resim : 1Araç sahipleri artık sabah uyandıklarında güncel akaryakıt fiyatlarına bakıyor. 6 Ağustos Cumartesi akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Son bir senede yapılan zamlar araç sahiplerini zora soktu. Dolar kurundaki artışa bağlı olarak brent petrol artışları beraberinde motorin ve benzinde yükselişe neden oluyor.  

Son dakika! Benzin ve motorinde indirim kapıda! 6 Ağustos akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? İşte, 6 Ağustos güncel akaryakıt fiyatları... - Resim : 2Döviz kurundaki dalgalanmalar ve brent petroldeki fiyat değişkenliği akaryakıt fiyatlarını direkt olarak etkiliyor. Güne 107 dolar seviyesinde başlayan brent petrolün varil fiyatı yüzde 2,25 değer kaybederek 104 dolar seviyesine düştü. Bu durum da akaryakıtta yeni bir indirimin olabileceği yönünde gelişmelere sebep olmuştu.

Son dakika! Benzin ve motorinde indirim kapıda! 6 Ağustos akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? İşte, 6 Ağustos güncel akaryakıt fiyatları... - Resim : 3AKARYAKITA ZAM!

14 Temmuz Perşembe gününden itibaren gerçerli olmak üzere benzine 1 lira 55 kuruş indirim gelmişti. Yapılan indirimin ardından benzin 23 liraya gerilemişti. 19 Temmuz Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 96 kuruş indirim geldi. Yapılan indirim ile birlikte benzinin litre fiyatı 23 liranın altına düşmüştü. Akaryakıta gelen indirimlerin ardından 30 Temmuz 2022 Cumartesi gününden itibaren ise LPG'ye 30 kuruş zam geldi.

Son dakika! Benzin ve motorinde indirim kapıda! 6 Ağustos akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? İşte, 6 Ağustos güncel akaryakıt fiyatları... - Resim : 4BENZİN VE MOTORİNDE İNDİRİM!

Akaryakıt sektörü temsilcileri Brent petrolde gözlenen düşüsün ardından LPG, motorin ve benzin fiyatlarında indirim bekleleniyordu. 6 Ağustos itibariyle benzinde benzin grubunda 2,23 TL motorin grubunda 1,15 TL indirim uygulanması bekleniyor. Akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışla birlikte güncel rakamlar şu şekildedir. İşte, 6 Ağustos 2022 güncel akaryakıt fiyatları...

6 AĞUSTOS 2022 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul'da bir litre benzin fiyatı 22,24 TL

İstanbul'da bir litre motorin fiyatı 24,47 TL

İstanbul Avrupa yakasında bir litre LPG fiyatı 11,35  TL oldu.