İzmir'de 65 saat sonra gelen mucize! 3 yaşındaki Elif kurtarıldı

İzmir'deki depremde yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sürerken bu sabah saatlerinde bir sevindiren haber daha geldi. 3 yaşındaki Elif bebek beton yığınlarının arasından sağ olarak kurtarıldı.

6.6'lık depremde en fazla yıkımın yaşandığı İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Doğanlar apartmanından 65 saat sonra bir mucize haberi daha geldi.

Kurtarma ekipleri enkaz altından henüz 3 yaşındaki Elif bebeği sağ salim çıkarmayı başardı. O anlara tanık olanlar ise gözyaşlarını tutamadılar.

Annesi ve ablaları da kurtarılmıştı

Elif Perinçek’in annesi Seher Dereli Perinçek ile 10 yaşındaki ikiz ablaları Elzem ve Elif Perinçek de yaklaşık 23 saat sonra enkazdan yaralı olarak kurtarılmıştı. Ağabeyi 7 yaşındaki Umut ise maalesef enkazda yaşamını yitirmişti.

 

 AFAD Başkanı: Elif yavrumuzu canlı olarak çıkardık

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Allah'ım sana binlerce kez şükürler olsun. Doğanlar Apartmanı'ndan Elif yavrumuzu da canlı olarak çıkardık." ifadelerini kullandı.

Anneanne: Elif'e kavuştum

Elif'in enkaz alanında büyük sevinç yaşayan anneannesi, "Çok mutluyum, Allah razı olsun. Elif'e kavuştum, annesi de kardeşleri de kavuşacak. Dualarım kabul oldu." dedi.