MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den seçim tarihi açıklaması: Mayıs ayında bu işi bitirelim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Seçim tarihine ilişkin açıklama yapan Bahçeli, "Mayıs ayı içerisinde bu işi bitirelim" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den seçim tarihi açıklaması: Mayıs ayında bu işi bitirelim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin açıklamaları:

Merkez Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve vekillerimizin ortak katılımıyla Kızılcahamam'da toplanıp iç ve dış gündem başlıklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunduk. MHP önümüzdeki bahar mevsiminde seçimlere tam olarak hazırdır ve başarıya inanmıştır.

SEÇİM TARİHİ TARTIŞMALARI

Seçimin ne zaman yapılacağıyla ilgili tartışmaların bir an evvel son bulması, mevsim şartlarıyla birlikte uygun bir tarihin mutabakatla tespiti iyi niyetli beklentimizdir. Böyle bir karar çıkarsa bu durum bir erken seçim değil, seçim tarihinin güncellenmesi şeklinde yorumlanmalıdır. Mevsim şartlarına ilişkin bir tarih beklentimizdir.

MHP, iki alternatife de hazırdır. Cumhurbaşkanımız seçimlerin yenilenmesine karar verdiği anda, 60 günlük süre de işlemeye başlayacaktır. Muhalefet şayet seçimlerden umut kesmemişlerse, ipe un sermeyi bir kenara bırakma düşüncesine sabitlenmemişlerse TBMM'de makul tarihin uzlaşmayla belirlenmesi önünde hiçbir engel kalmayacaktır.  Demokrasimiz rüştünü ispat etmelidir. Sandıktan kaçmanın kimseye bir yararı bulunmayacaktır. Mayıs ayı içerisinde bu işi bitirelim. Uzlaşarak Türkiye'yi birlikte seçime taşıyalım.

"2023 SEÇİMLERİNİ RİSKE ATMAYACAĞIZ" 

2023 seçimlerini riske atmayacağız. Gücümüz ne yetiyorsa çalışacağız. MHP ve Cumhur İttifakı'nın ulaşacağı sonuç fedakarlıkların, emeklerin, hane hane gezilerek yapılan görüşmelerin, göz nurlarının muhterem eseri olacaktır. Tüm dava arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Partimize verilecek her destek ve her oy bizim için siyasi namusumuzun bir belgesidir. Bizim ittifakımız ve davamız, umuttur, huzurdur, kardeşliktir, Türk Milleti'nin ta kendisidir. 

Moralimizi bozmak isteyecekler. Mücadelemizi zaafa uğratmanın hesabını yapacaklar, güveni sarsmak için uğraşacaklar. Kara kampanyalara hız katacaklar, kuşku uyandırmak için yeni taktikler geliştirecekler. Fitnenin dozajını artıracaklar. Hiçbir arkadaşım böyle bir sabotaja boyun eğmemelidir. Onların nifak madeni varsa bizim de çelik gibi imanımız vardır. Hepsini birden daldan dala zıplayan maymuna çevireceğimiz unutulmamalıdır. 

Biz dünyanın en gözde ve en zorlu coğrafyasında yaşayan, bundan böyle de yaşamak zorunda olan bir milletiz. Ne tarihimizi ne coğrafyamızı ne de kimliğimizi değiştirme arayışı isteğindeyiz. Bu gerçeklerle daha gelişmiş, güzel bir gelecek inşa edebiliriz. Biz MHP olarak bunun için varız, bunun için var olmaya devam edeceğiz. Zillet ittifakı Türkiye'nin hedeflerini kırmak, büyüme azmini kundaklamak için son kozlarını oynamaktadır. Zillet ittifakı a'dan z'ye krizdir. Her bir parti koltuk ve makam derdindedir. Siyasi rant kavgaları gizlenemez boyutlardadır. Zillet ittifakı, Türkiye'ye adeta silah doğrultmuştur. 

"ONLAR KÜRESEL EMPERYALİZME RUHLARINI SATAN İLKESİZLER"

Kılıçdaroğlu'nun TSK'nın şerefli komutanlarına saldırması uykuları kaçan mankurt bir siyasetçinin karanlık ağzından saçılan kötülük ve nefrettir. Yeni nesil fırtına obüslerinden rahatsızlık duyan bir siyasetçinin bu millete faydası dokunamaz. İHA'larımızdan, SİHA'larımızdan KIZILELMA'mızdan, Hürjet'imizden, ATAK helikopterimizden, Tayfun füzemizden diğer yerli ve milli silah sanayii ürünlerimizden kimler gocunuyorsa, onlar küresel emperyalizme ruhlarını satan ilkesizlerdir.

"KILIÇDAROĞLU'NUN DİLİ YUNAN DİLİDİR"

Asker sivil gerilimini tetikliyorlar. Kılıçdaroğlu istese de istemese de, çatlayıp patlasa da, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle dayanışma hakimdir. Eski çamlar bardak olmuş, bit pazarının kepengi çoktan inmiştir. Kahraman asker ve polislerimiz bölücü hainlerin kafasını koparttıkça Kılıçdaroğlu titremektedir. Alayınızı titretmeye, pençe darbeleriyle sallamaya devam edeceğiz. Hainlere acımayacağız. Kılıçdaroğlu'nun dili Yunan dilidir, yılan dilidir. 

HDP'nin kapatılması bir adalet ve demokrasi onurudur. Kılıçdaroğlu, PKK'nın güdümüne girmiştir. CHP'li ülkücülerden bahseden Kılıçdaroğlu bilsin ki, hiçbir namuslu ülküdaşım, PKK ile HDP ile yan yana gelemez, aynı hizada bulunamaz. Sayın Kılıçdaroğlu, yolu doğru olanın yükü ağırdır. Senin ne sözün sözdür, ne siyasetin siyasettir ne de yolun yoldur. TSK'nın komuta kademesinin yalanı alkışladığını küstahça söyleyen Kılıçdaroğlu ve BAYKAR'ı suçlayan selamsız Babacan, yabancıların etki ajanlığı pozisyonunda sabitlenmişlerdir. 

Her birinizden istediğim, yüz oyu bulmanız, sandığa taşımanız ve 100. yıl şerefine hizmet etmenizdir.

Önümüzdeki günlerde EYT sorunu Meclis'te çözülecektir.