Bakan Selçuk: Okulları uzaktan eğitimle açıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Selçuk "31 Ağustos'ta okulları uzaktan eğitimle açıyoruz. 21 Eylül'de yüz yüze eğitime geçilecek" açıklamasında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak" dedi.

Bakan Selçuk’un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

- Biz eğitimciler sınıfımızdaki her bir öğrenicinin gözünün içine bakar derse öyle başlarız. Bunun böyle devam etmesi için herkesi sorumlu olmaya devam ederek okulları birlikte acaçağız dedik.

- Hazırlıklarımızı ve standartlarımızı tamamladık. Uzun süreden beri Sağlık Bakanlığımız ve 2021 eğitim öğretim yılını nasıl başlayacağımızla ilgili karalarımızı olgunlaştırdık. Bilim Kurulumuzun tavsiye kararları neticesinde aşamalı, kademeli eğitim öğretim yılına başlıyoruz. 

Yüz yüze Eğitim 21 Eylül'de

- 31 Ağustos'ta uzaktan eğitim başlayacak. Yüz yüze eğitim 21 Eylül'de geçilecek. İsteyen özel okullar 17 Ağustos'tan itibaren uzaktan eğitime başlayacabilecek.

- Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz velilerimiz için de hazırlanan bu klavuzlarımızın takibi öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz tarafından takip edilecek.

"Sınava giren öğrencilerle ilgili planlamalar yapılıyor"

- 21 Eylül'den itibaren eğitimin başlaması konusunda Bilim Kurulu'muzun tavsiyesi oldu. Hangi yaşların başlaması konusunda Bilim Kurulu'muzun tavsiyesi olacak. Sınava giren öğrencilerimizle ilgili olarak müfredat içeriği ve onların çalışmalarına destek olmak için planlamalar yapıyor.

-Bakanlık olarak tüm süreç boyunca sahada ve okullarımızda olacağız.