MSB'den sivillere saldırı açıklaması: İnsanlık dışı saldırıyı kınıyoruz!

Tel Abyad'daki bombalı saldırıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Eli kanlı PKK/YPG’li teröristlerin bu insanlık dışı saldırısını en sert şekilde kınıyoruz!" denildi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Bu saldırı terör örgütünün gerç yüzünü ortaya koymuştur" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100

Milli Savunma Bakanlığı'ndan saldırıya ilişkin açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Barış Pınarı Harekât Bölgesinde Telabyad merkezinde herşeyin güzelleştiği, normalleştiği bir ortamda, buna tahammül edemeyen PKK / YPG’li alçaklar tarafından Telabyad merkezinde masum insanların alışveriş yaptığı pazar yerinde, bir bombalı aracın patlatılması sonucunda ilk verilere göre 13 sivil hayatını kaybetmiş, 20 civarında sivil yaralanmıştır.

Barış Pınarı Harekâtı neticesinde evlerine ve topraklarına geri dönebilen Tel Abyadlı masum sivillere yönelik bombalı terör saldırısı yapan eli kanlı PKK/YPG’li teröristlerin bu insanlık dışı saldırısını en sert şekilde kınıyor ve tüm ülkeleri bu acımasız terör örgütüne karşı tavır almaya davet ediyoruz.

Saldırıda hayatını kaybeden Suriyeli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz."

 

 

"Bu saldırı terör örgütünün gerç yüzünü ortaya koymuştur"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından saldırıyı kınayarak şu ifadeleri kullandı; Tel Abyad’da pazar yerine yapılan ve sivilleri hedef alan saldırıda 13 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı. Bu saldırı, YPG terör örgütünün gerçek ve kanlı yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Türkiye, terörün her türüne karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.