108 gün korana virüs tedavisi görmüştü! Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek hastaneye kaldırıldı

Gelen bir son dakika bilgisine göre, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Böcek, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde özel bir odada tedaviye alındı.

108 gün korana virüs tedavisi görmüştü! Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek hastaneye kaldırıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 108 gün süren Kovid-19 tedavisinin ardından 3 Aralık 2020 tarihinde taburcu olmuştu.

Koronavirüse yakalandıktan sonra uzun süre yoğun bakımda kalan ve Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından sağlığına kavuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek taburcu olmuştu.

Böcek'in solunum sıkıntısı ve ateş sebebiyle kontrol amaçlı hastaneye gittiği ve testlerinin devam ettiği bildirildi.

108 gün korana virüs tedavisi görmüştü! Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek hastaneye kaldırıldı - Resim : 1

Daha önce uzun süreli Covid tedavisi gören Böcek'in ciğerlerindeki hassasiyet sebebiyle son 10 gündür yangın bölgesindeki çalışmalar sırasında dumandan kaynaklı sıkıntı yaşamış olabileceğinin değerlendirildiği bildirildi.

Son 10 gündür yangın bölgesinde bulunan ve dün öksürmeye başladığı için bugün dinlenmeye çekilen Başkan Muhittin Böcek, sabah saatlerinde solunum problemi ve yüksek ateş sebebiyle kontrol için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gitti. Böcek'in durumunun tespiti için testlerinin devam ettiği bildirildi. Böcek'in yangın bölgesindeki çalışmaları takip ve belediye çalışmalarını organize süresinde duman sebebiyle hassas olan ciğerlerinde sıkıntı yaşamış olabileceğinin değerlendirildiği öğrenildi.

108 gün korana virüs tedavisi görmüştü! Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek hastaneye kaldırıldı - Resim : 2

108 gün koranavirüs tedavisi görmüştü

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos'ta 2020 tarihinde yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, takibinin yapıldığı hastanede sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti. Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek'e, daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulanmıştı. Böcek, sağlık durumunun iyiye gitmesi üzerine 9 Kasım'da yoğun bakım ünitesinden normal servise alınmış, ardından da 3 Ekim tarihinde taburcu edilmişti.