Son düdüğün ardından ortalık karıştı! Çevik kuvvetten müdahale

Kocaeli'de oynanan Gölcükspor-Gebzespor maçının bitmesi ile ortalık karıştı. 1-0 Gölcükspor'un galip geldiği müsabakanın ardından taraftarlar birbirine girdi. Gebzespor taraftarlarının kırdıkları koltukları sahaya fırlattığı kavgaya çevik kuvvet ekipleri müdahale etti.

Son düdüğün ardından ortalık karıştı! Çevik kuvvetten müdahale

Kocaeli Bölgesel Ligi maçında Gölcükspor ve Gebzespor, Gölcük Şehir Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. Gölcükspor’un 1-0 üstünlüğüyle tamamlanan müsabakanın devre arası ve sonunda, yeşil sahalarda görmek istenilmeyen olaylar yaşandı. Tribünlerin karşılıklı olarak küfürleşmesinin ardından Gebzespor taraftarı kırdıkları koltukları sahaya fırlattı. Çıkan olaylara çevik kuvvet polisleri biber gazıyla müdahale etti. Biber gazına maruz kalan ve fenalaşan taraftarlara sağlık ekipleri müdahale etti. Taşkınlık çıkaran taraftarlardan birkaçının gözaltına alındığı görüldü. Aileleriyle birlikte müsabakayı izlemeye gelen çocuklar ise korku dolu anlar yaşadı. Yeşil sahanın adeta savaş alanına döndüğü o anlar amatör kameralar tarafından kaydedildi.

Son düdüğün ardından ortalık karıştı! Çevik kuvvetten müdahale - Resim : 1

"BU KENTİN ORTAK DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ"

Olaylara ilişkin sosyal medya platformundan yazılı açıklama yapan Gebzespor Başkanı Resul Tat, “Bu kentin tüm yöneticileri, siyasileri, bu kentin ortak değerine sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bugün takımımızı yalnız bırakmayan çocuk, kadın, yediden yetmişe tüm taraftarımıza ve Eskiçarşı grubumuza teşekkür ediyorum. Biz bu oyuncu grubuna güveniyoruz. Kayadan toz alırsınız, şampiyon Gebzespor” ifadelerine yer verdi.

Son düdüğün ardından ortalık karıştı! Çevik kuvvetten müdahale - Resim : 2