SONDAKİKA Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Ek önlemler alma zamanı geldi

Daha öncede koronavirüs salgınıyla ilgili bir çok açıklamada bulunan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, bağışıklığın düştüğünü belirterek “Devletin ek önlemler alma zamanı geldi. Umarım geçmez” açıklamasında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Koronavirüs salgını açıklamalarıyla dikkat çeken Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal medya hesabından salgınla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Toplumsal bağışıklığın hergün azaldığını belirten Ceyhan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi; “Aşı ile korunan kişi sayısı yanı toplumsal bağışıklık artmıyor. Her gün giderek azalıyor. 1. doz sayısı 100 binin altında. Önce inaktif aşıyla aşılanıp, şimdi bağışıklığını kaybedenlerin günlük sayısı daha fazla. Yüzde 80 aşıyla korunan hedefinden giderek uzaklaşıyoruz. Aşı kararsızlığı bu kadar fazla, aşı karşıtları da yalanlarıyla toplumu bu denli ve rahat zehirlerken, toplumsal bağışıklık sağlamanın mümkün olmadığını görüp, devletin ek önlemler alma zamanı geldi, umarım geçmez."