Soruları bilemeyince sosyal medyanın gündemine oturmuştu, açıklama yaptı!.. ’Biz bir anlaşma yapmıştık’

Programın yayınlanmasının ardından sosyal medyanın gündemine oturan Şevval Şahin, Instagram hesabından açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol

CNN'de yayınlanan "Sorgu Sual” programında “İstiklal Marşı’nı biliyor musunuz?", "Türkiye’de kaç coğrafi bölge var?", "Fahrettin Koca'yı tanıyor musunuz" sorularına yanıt veremeyince sosyal medyanın gündemine oturan MISS Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Bir anlaşma yaptık, istemediğim soruları yayınlamayacaklardı ve yayınladılar, o yüzden dava açıyorum. Hiçbir şekilde consent (rıza) almadan yayınlayamazlardı" dedi.

"Türkiye’de kaç coğrafi bölge var?", "Fahrettin Koca'yı tanıyor musunuz?" sorularına yanıt veremeyen MISS Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin stüdyoyu terk etti.

“İstiklal Marşı’nı biliyor musunuz?”, “Atatürk’ün herhangi bir sözünü biliyor musunuz?”, “Türkiye’de kaç coğrafi bölge var?” sorularına cevap veremedi ve stüdyoyu terk etti. Pandemi döneminde yaptıkları doğum günü partisiyle de eleştirilen Şahin, “Fahrettin Koca’yı tanıyor musunuz?” sorusuna “Pas” yanıtını verdi.

Programın yayınlanmasının ardından sosyal medyanın gündemine oturan Şevval Şahin, Instagram hesabından açıklama yaptı.

Şahin, açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Masaya oturma sebebim tamamen sosyal projeyle alakalıydı, menajerim bu programla alakalı geldiğinde hayrı demiştim lakin bu işin içinde sosyal proje olduğu için kabul ettim ama biz bir anlaşma yapmıştık. Anlaşmanın içinde benim rahatsız olduğum konuların hiçbir şekilde açılmayacaktı. Koronavirüs vaka sarıları, parti soruları, sevgilimle ilgili sorular, Türklüğümle ilgili sorular...

Masaya oturur oturmaz türklüğümü sorgulayan sorularla karşılaştım ve gerildim, menajerime gittim. Stüdyoyu terk edecektim ama etmedim. İkna edilerek o masaya oturdum. Anlattım, amaç bu değil dedim, ben buraya baka bir nedenle geldim. Türklüğümü sorgulayan ya da özel hayatımla ilgili soruları cevaplamaya gerek yok dedim. Onlarla bir anlaşma yaptık bana bir söz verdi. Kadına şiddete çok karşı olduklarını söylediler, inandım. İşin içinde Afrika'ya gideceğim ve insanlara yardım edeceğim söz konusuydu. Ben her şeyi yuttum ve inanıyorum güveniyorum size dedim. Saklayacak hiçbir şeyim yok, İstiklal Marşı'nı söylemedim, so what? Bu beni örnek Türk kadını mı yapıyor? Rahatsız oldum söylemedim. Ama bir anlaşma yaptık, istemediğim soruları yayınlamayacaklardı ve yayınladılar, o yüzden dava açıyorum. Hiçbir şekilde rıza almadan yayınlayamazlardı. 6 yaşından beri İngiltere'de büyüdüm, bazı konuları bilmemem normal. Ben oraya çok iyi bir niyetle gittim ve o iki kadın beni çok iyi ikna ettiler çok iyi oynadılar ve hiçbir şey istediğim gibi gitmedi. Pişman değilim, istediğiniz kadar Türklüğümü sorgulayabilirsiniz benim asıl niyetimi insanlar biliyor ve birçok kişiden destek alıyorum teşekkür ederim. Beni anlayan az kişi var ama ona bile minnettarım, teşekkür ederim."