SSK, Bağ-Kur emeklileri dikkat! Duyurdular

Milyonlarca emekli promosyon ödemelerini takip ederken bankalar promosyon kampanyaları düzenlemeye başladı.

SSK, Bağ-Kur emeklileri dikkat! Duyurdular

Milyonlarca emekli promosyon ödemeleri hakkında yapılan açıklamaları takip ediyor. Bankalar emeklileri kendi şubelerine çekmek için en az 3 yıl maaş çekme sözünü verene bütçesine göre promosyon kampanyaları düzenleyerek müşteri çekmeye çalışıyor. İşte bankaların emekli vatandaşlara sundukları promosyon ödemesinin detayları…

Akbank en az 3 yıl maaş çekme sözünü verene en az bin 250 TL’ye varan ikramiye verileceğini açıkladı. SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşınızı 18 Kasım – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Akbank’a taşıyarak ve 3 yıl boyunca maaşını Akbank'tan almayı taahhüt eden emekli, bin 250 TL’ye varan promosyon ödemesi alabiliyor.

TEB de emekli maaşını taşıyarak 36 aylık taahhütte bulunanve en az 2 adet Otomatik Fatura Talimatı bulunduran vatandaşlara bin 200 TL’ye varan nakit promosyon kampanyası başlatı.  

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma ile mevcut maaşını İş Bankası’ndan almakta olan, ilk emekli maaş ödemesi için İş Bankası'nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını İş Bankası'na taşıyan SGK emeklileri (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) 2020/2023 dönemi için bin TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabiliyor.

Bu yılın Eylül ve Kasım ayları arasında emekli maaşını üç yıl boyunca Yapı Kredi’den alma taahhüdü veren vatandaşlar,  bin 500 TL'ye kadar nakit promosyondan alabiliyor. Promosyon Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasında aylık net gelir bin 500 TL'ye kadarsa bin TL, bin 500 TL-2 bin 500 TL arasındaysa bin 250 TL, 2 bin 500 TL'nin üzerindeyse bin 500 TL nakit promosyon ödemesi yapılıyor.

Garanti BBVA ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında imzalanan protokol ile, 1-30 Kasım 2020 tarihleri arasında emekli maaşını 3 yıl Garanti BBVA’dan alma taahhüdü veren emekliler, ek ürün koşulu olmadan, bin 200 TL’ye varan nakit promosyon alabiliyor. Garanti BBVA, 1.500 liraya kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, bin 500-2 bin 500 lira arasında emekli maaşı alanlara bin lira, 2 bin 500 lira ve üstünde maaş alanlara ise bin 200 lira nakit promosyon ödemesi yapacak.