Emekli maaş zammı ne kadar olacak?

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 5 aylık enflasyona göre verilecek olan temmuz zammı netleşmeye başlıyor. Bayram ikramiyelerini aldıktan sonra emeklilerin dört gözle beklediği temmuz zammına göre maaşları en az 1200 TL'ye ulaşacak. Peki emeklilerin heyecanla beklediği temmuz zammı ne zaman belli olacak?

Kaynak: TV100.COM

SSK ve Bağ-Kur emeklilerin gözü temmuz zammında. 6 aylık enflasyonun rakamlarının netleşmesinden sonra belirlenecek olan emekliye temmuz zammının detayları belli oluyor.

5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 4.99, memurların ve memur emeklilerinin ki yüzde 5.99 olarak çıktı. Peki, memur ve emekli maaşı ne kadar olacak? Yüzde kaç zam yapılacak?

Maaşları Ocak-Haziran enflasyonu oranında artacak SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 5 aylık enflasyona göre yüzde 4.99 zam görünürken, buna göre ise gelirlerde 56,27 ile 279,76 lira arasında artış yaşanacak.

Eğer beklenti anketindeki gibi yüzde 5,94 artış oluşursa da gelirlerde en az artış 66 ile 320 liraya varan gelir artışı görülecek.