Suat Sarı tv100'e konuştu! "Partimin bir adayı olacaksa o ben olmalıyım!"

Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına özel açıklamada bulunan İyi Parti'nin İBB Başkanı Aday Adayı Suat Sarı, "Partim bir aday çıkaracaksa o ben olmalıyım" dedi. İmamoğlu'yla bir sorunu olmadığını belirten Sarı, "İmamoğlu'nun adaylığı üzerine bir uzlaşı olursa o Genel Başkan'ın takdiridir." dedi.

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu. İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aday adaylığını açıklayan Suat Sarı tv100'e özel açıklamalarda bulundu.

Sarı, "Genel Başkan'la görüşmedim ama partinin genel başkan yardımcılarını bilgilendirdim. Kurumsal bir müzakere ile aday adaylığımı ilan ettim. Takdir onlarındır. Artık bagajı temiz, konusunda uzman, kente mühür vuracak belediye başkanlarına ihtiyacımız var. Adaylığımla ilgili sayın Genel Başkan'ın bir değerlendirmesi olacaktır. Sorunlara bu derece vakıf, liyakatli, birikimli benden başka varsa çıksın ortaya." ifadelerini kullandı.

"PARTİM BİR ADAY ÇIKARACAKSA O BEN OLMALIYIM"

"Yerel seçimlerde partim bir aday çıkaracaksa o ben olmalıyım" diyen Sarı, "İmamoğlu'nun adaylığı üzerine bir uzlaşı olursa o Genel Başkan'ın takdiridir. Ekrem Bey ile ilgili bir sorunum yok ama "Partim bir aday çıkaracaksa o ben olmalıyım" diyorum" şeklinde konuştu.

Trafik konusundaki çalışmalarına değinen Sarı, "Trafik konusunda 35 yıllık uzmanlığım var, bu konuda raporlar hazırladım. Hazırladığım raporları hem Ekrem Bey'le hem de AK Parti ile paylaştım. İstanbul'un trafik sorununu ben çözerim." dedi.