Survivor konseyde yazılan isim herkesi şaşkına çevirdi!

Survivor 2021 Ünlüler ve Gönüllüler'in dün akşam yayınlanan bölümde konseyde yaşananlar Acun Ilıcalı'yı bile şaşkına çevirdi.

Survivor'da yazılan isim herkesi şaşkına çevirdi

Survivor son bölüm yine nefes kesen anlara sahne oldu ancak bu kez yürek burkan bir detay da vardı. Gönüllüler takımında yarışan Steven Salam, son bölümde yaşam hikayesini anlattı ve izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Steven hayat hikayesini "Benim memleket konusunda karışıklık var. Dedem Portekizli. Babam yüzde elli Angola yüzde elli Portekiz. Ben Angola'da doğdum. Annem Kongolu. Angola'da doğduktan sonra Kongo'ya taşındık." sözleriyle anlattı. 

''Taşınmamızın sebebi iç savaşlar vardı''

Savaştan bahseden Steven "Taşınmamızın sebebi iç savaşlar vardı. Sömürge zamanlarında Portekizlileri göndermek için iç savaşlar çıktı. Bildiğin mülteci olarak gittik Kongo'ya. 3 ablam Müslüman oldu. Babam ve Ablam da müslüman oldu. Ben 7.'yim." şeklinde ifade etti.

Ailesine sürpriz yaptığından bahseden Steven "Ben dünyaya geldiğimde artık babam Müslümandı. Babam elmas ticareti yapıyordu. Annem ev hanımıydı. 2017'de çalıştım bizimkilere sürpriz yapmak istedim." dedi.

''Onlardan habersiz uçak bileti alıp Kongo'ya gittim''

Ailesinin ayrıldığını belirten Steven "Onlardan habersiz uçak bileti alıp Kongo'ya gittim. Annemle babam ayrıldı ve Annem Angola'ya gitti. Babam Kongo'da tek başına kaldı. Kongo'ya gittim." diye konuştu.

Vize sorunuyla karşılaşan Steven "Angola'ya gitmek için vize almam gerekiyordu. Bana 2 ay dediler. Annem çok hastaydı. Bizim genetik bir hastalığımız var. Akciğer yetmezliği gibi bir şey. Ben o zaman Türkiye'ye döneyim. Ara tatilde direk Angola'ya gelirim dedim." ifadelerini kullandı.

''Tam Türkiye'ye döneceğim gün annem vefat etti''

Annesinin o gün vefat ettiğini anlatan Steven "Tam Türkiye'ye döneceğim gün annem vefat etti. Annem vefat etti ve Türkiye'ye dönmek istemedim. Ağabeyim şu an gelsen de annemiz uyanmayacak dedi. Çok zordu benim için." dedi.

Babasının da vefat ettiğini Steven "Türkiye'ye döndüm. Ara tatilde gidemedim. 2019'da çok önemli bir sınavım vardı. Kardeşim aradı, babam da vefat etti aynı hastalıktan. Döndüm. Önce babamın mezarı ile konuşmaya gittim. Daha sonra Angola'ya gittim. Annemin mezarı ile de konuştum ikisine de dua ettim. " sözleriyle anlattı.

''Asla isyan etme dedim''

Sözlerinin sonunda Steven "Döndüm Türkiye'ye yine aynı haberi aldım. Ablam da vefat etti. Bazen isyan edecek noktaya gelmiştim. Artık böyle yeter diyecektim. Ama kendimi tuttum asla isyan etme dedim. Belki önünde çok güzel günler gelecek. Belki de o günler şu anda burada olmam 4 senedir peşinden koştuğum Survivor'dayım. Belki de isyan etmediğimin karşılığıdır." ifadelerini kullandı.

Önce market ödülü oyununu oynayan yarışmacılar daha sonra dokunulmazlık oyunu için yarıştılar. Dokunulmazlık oyununu Gönüllüler takımı kazandı. Ünlüler takımı konseyde bir isim çıkardı.

Doğan'ın yazdığı isim herkesi şoke etti

Ünlüler konseyde sırayla isim yazdı. Fakat Doğan'ın yazdığı isim herkesi şoke etti. Acun Ilıcalı yazılan isimleri açıklarken Aleyna ismini gördü. 

Ünlüler takımında Aleyna isminde herhangi bir yarışmacı yarışmıyordu. İlayda'nın adını yazmak isterken Aleyna ismini yazan Doğan, herkesi güldürdü.

Öte yandan Ünlüler takımı ilk eleme adayı olarak Doğan'ı çıkardı. Doğan Survivor'a geçtiğimiz hafta gelmişti.

Survivor Doğan kimdir?

Doğan Keser 21 Mayıs 1992 tarihinde İstanbul’da doğdu. Zeytinburnu Spor altyapısında yetişen Doğan Keser, Zeytinburnu Spor'un tüm alt kategorilerinde forma terletti.

Twitch ve Instagram paylaşımlarıyla adını duyuran Keser'in Instagram'da yaklaşık 300 bin takipçisi bulunuyor. Sosyal Medya Fenomeni olarak tanınan 29 yaşındaki Doğan Keser, askerlik dönüşünde de çeşitli serbest meslek işlerinde bulunduğu biliniyor.

Survivor 2021 ünlüler takımı yarışmacısı Doğan Keser, evli ve 1 kız babası. Düğününden kısa süre önce babasının bir rahatsızlık yaşadığını belirten Doğan Keser, sonrasında gerçekleştirilen ameliyatta babasının sağlığının biraz daha kötüleştiğini, ailecek yoğun çaba harcayarak babalarıyla çok ilgilendiklerini ifade ediyor.