Tamamı 3 uçakla Türkiye'ye getiriliyor! Ankara'da özel odalarda saklanacak

28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için yurt dışında oy kullanma işlemi sona erdi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yurt dışı temsilciliklerde toplam 1 milyon 783 bin 107 oy kullanıldığını duyurdu. 3 uçakla Ankara'ya getirilecek oylar, Ankara Ticaret Odası Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nde özel odalarda saklanacak.

Tamamı 3 uçakla Türkiye'ye getiriliyor! Ankara'da özel odalarda saklanacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanı 2'nci tur seçiminde yurt dışı temsilciliklerde 1 milyon 783 bin 107 oy kullanıldığını bildirdi. Söz konusu bu oylar bugün ve yarın 3 uçakla yarın Ankara'ya getirilecek ve burada özel odalarda muhafaza edilecek.

2'nci tur cumhurbaşkanı seçimi için yurt dışı temsilciliklerde 20 Mayıs'ta başlayan oy verme işlemi, 24 Mayıs itibarıyla tamamlandı. YSK, yurt dışındaki sandıklarda 1 milyon 783 bin 107 seçmenin oy kullandığını açıkladı. Bugün saat 10.00 itibarıyla gümrük kapılarında kullanılan oylarla birlikte yurt dışında oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 1 milyon 895 bin 430'a ulaştığı belirtildi. Gümrüklerde yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenler 28 Mayıs Pazar saat 17.00'ye kadar oy vermeye devam edebilecek.

Tamamı 3 uçakla Türkiye'ye getiriliyor! Ankara'da özel odalarda saklanacak - Resim : 1

OYLAR 3 UÇAKLA GETİRİLECEK

Öte yandan yurt dışı sandıklarda kullanılan oylar bugün ve yarın 3 uçakla Ankara'ya getirilecek. Esenboğa Havalimanı'na inecek uçaklardaki oylar, Ankara Ticaret Odası Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'ne nakledilerek, özel odalara konulacak. Oylar, 28 Mayıs'ta oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sandıkların açılmasıyla birlikte sayılacak.