"Tek gayem hayır dua almak" diyerek 15 yıldır soğuk su dağıtıyor! "Çocukluk hayalimdi"

Bursa'da esnaflık yapan Arif Soydan, dükkanının önüne koyduğu sebille oradan gelene geçene 15 yıldır ücretsiz soğuk su dağıtıyor. Şehir dışından Bursa'ya gezmeye gelenlerin, her gün oradan gelip geçenlerin su içtiğini söyleyen Soydan, "Çocukken ben de böyle hayır sebillerinden su içerdim. Şimdi ben de dükkanınım önüne kurarak herkesin faydalanmasını sağladım." dedi.

eline sağlık

Osmangazi ilçesi Cumhuriyet Caddesi'nde esnaflık yapan Arif Soydan (60) çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Çocukken ücretsiz soğuk su içtiği sebillerden kendisi de kurmak isteyen esnaf bu hayalini 15 yıl önce gerçekleştirdi. Bin dolar ücret ödeyerek aldığı soğuk su sebilini dükkanının önüne koyarak 'herkes su içebilir' yazısı astı. Buradan geçen vatandaşlar ücretsiz olarak su içerek hayır sahibine dua ediyor. Düzenli su içmeye gelen vatandaşların olduğu sebilden her gün çok sayıda vatandaş faydalanıyor.

"Tek gayem hayır dua almak" diyerek 15 yıldır soğuk su dağıtıyor! "Çocukluk hayalimdi" - Resim : 1

"Çocukluk hayalimdi"

Bursa'nın farklı noktalarına bu hizmeti çoğaltmayı hedeflediğini ifade eden Arif Soydan, "Bu benim çocukluk hayalimdi hayalimi gerçekleştirdim. Çocukken ben de böyle hayır sebillerinden su içerdim. Şimdi ben de dükkanınım önüne kurarak herkesin faydalanmasını sağladım. Tek gayem hayır dua almak şehir dışından Bursa'ya gelip bu sebilden su içenler var her gün düzenli gelip içenler var, onların ettiği dualar beni mutlu ediyor" dedi.

"Tek gayem hayır dua almak" diyerek 15 yıldır soğuk su dağıtıyor! "Çocukluk hayalimdi" - Resim : 2

"Tek gayem hayır dua almak" diyerek 15 yıldır soğuk su dağıtıyor! "Çocukluk hayalimdi" - Resim : 3

"Tek gayem hayır dua almak" diyerek 15 yıldır soğuk su dağıtıyor! "Çocukluk hayalimdi" - Resim : 4