Telegram nedir, nasıl kullanılır? Telegram ne işe yarar?

Dün Whatsapp ve Instagram'a 7 saat bağlanma probleminin yaşanmasının ardından birçok kullanıcı Telegram uygulamasını indirmeye başladı. Telegram'ın nasıl kullanıldığı ise merak edilir oldu. Kullanıcılar "Telgram nedir, nasıl kullanılır?" gibi aramalar yaptı. Peki, Telgram nedir, nasıl kullanılır?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Mesajlaşma ve arama yapma uygulamasdın olarak bilinen Telegram'ın nasıl indiwrildiği ve nasıl kullanısldığı merak ediliyor. Son dönemlerde sık sık yaşadığımız Wp ve Instagram gibi sosyal meday ağlaarına bağlanma problemi, kullanıcıları Telegram'a yönlendirdi. Peki, kullanımı gittikçe artan iletişim uygulaması Telegram ne işe yarar? Telegram nedir ve nasıl kullanılır?

Telegram nedir, nasıl kullanılır?

  • Telegram, hız ve güvenlik odaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram SMS ve e-postanın birleşimi gibidir. İşte telegram uygulaması ile yapabilecekleriniz:
  • Telegram’ı tüm cihazlarınızda aynı anda kullanabilirsiniz
  • Mesajlarınız istediğiniz sayıda telefon, tablet veya bilgisayar arasında sorunsuz bir şekilde eşitlenir
  • Telegram ile her türlü mesajı, fotoğrafı, videoyu ve dosyayı (belge, zip, mp3 vb.) gönderebilir
  • 200.000 kişiye kadar gruplar veya sınırsız kitlelere yayın yapmak için kanallar oluşturabilirsiniz
  • Telefondaki kişilerinize yazabilir ve kişileri kullanıcı adları ile bulabilirsiniz
  • Telegram ile, tüm kişisel veya iş mesajlaşma ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz
  • Telegram ayrıca, uçtan uca şifreli sesli aramaları da destekler

 

Telegram nasıl kullanılır?

Telegram’ı akıllı telefonlarda, tabletlerde ve hatta bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. iOS (6 ve üstü), Android (4.1 ve üstü) ve Windows Phone için uygulamaları var. Telegram’ın web sürümünü de kullanabilir veya Windows, macOS ve Linux için masaüstü uygulamalarımızdan birini yükleyebilirsiniz.

Telegram’da istediğiniz kadar cihazdan aynı anda oturum açabilirsiniz. Her yerde oturum açmak için sadece ana cep telefonu numaranızı kullananın.Telefon rehberinizde bulunan ve Telegram'ı olan kişilere yazabilirsiniz. İnsanlarla iletişim kurmanın bir başka yolu da Telegram kullanıcı adlarını arama alanına yazmaktır.

Telegram hesabınız için de bir genel kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Diğer kullanıcılar sizi bu kullanıcı adı ile arayabilir ve bulabilir; numaranızı bilmese bile size mesaj gönderebilir.Kullanıcı adları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Telegram'ın Whatsapp'tan farkı nedir?

Telegram, WhatsApp’ın aksine kesintisiz eşitmeye sahip bulut tabanlı bir mesajlaşma aracıdır. Sonuç olarak, mesajlarınıza tabletler ve bilgisayarlar da dahil olmak üzere aynı anda birkaç cihazdan erişebilir ve her biri 2 GB'a kadar sınırsız sayıda fotoğraf, video ve dosya (belge, zip, mp3 vb.) paylaşabilirsiniz. Ve tüm bu verileri cihazınızda saklamak istemiyorsanız, her zaman bulutta saklayabilirsiniz.

Telegram nasıl indirilir?

Telegram bilgisayara ya da iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlara App Store ve Google Play üzerinden indirilebilir. Ayrıca uygulamanın  masaüstü sürümü de bulunuyor.