Temel Karamollaoğlu: Erbakan hoca yaşasaydı CHP'yle birlikte olurdu

"Necmettin Erbakan hayatta olsa CHP ile birlikte olur muydu" sorusu yöneltilen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 'Kesinlikle' yanıtını verdi.

"Erbakan hoca yaşasaydı CHP'yle birlikte olurdu"

Ankara Masası programının canlı yayın konuğu olan SP lideri Karamollaoğlu gündemdeki soruları yanıtladı. 

Canlı yayınlanan programda Karamollaoğlu'na, Necmettin Erbakan'ın hayatta olması durumunda CHP ile birlikte olup olmayacı da soruldu. Karamollaoğlu bu koruya 'kesinlikle' diyerek yanıt verdi.

Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Bugün hayatta olsa kesinlikle CHP ile birlikte olurdu. Bugün bizim güttüğümüz politikaları belki de çok ileri bir noktada gündeme getirirdi. 

"Erbakan hocamız herkesle bir araya gelebilcek birisiydi"

Erbakan hocamız bu noktalarda herkesle bir araya gelmekten çekinmez, nerelerde uzlaşılabilir bunun üzerinde dururdu. Her partinin de benimsediği temel fikirler vardır. Bu fikirlerin hepsi kabul edilemez diye birşey yok..."

'Fatih Erbakan'ın tavrı çocukça' 

Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan'ın oğlu ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın 6 siyasi partinin genel başkanının bir araya geldiği toplantıyı hatırlatıp CHP dışındaki 5 partiye yaptığı çağrıyı da değerlendirdi.

Karamollaoğlu "Çok çocukça bir tavır sergiliyor. Kendi babasına da ona kendi vefatından önce soruldu. Ancak kendi babası bile 'Çoluk çocukla bu iş olmaz' dedi. Çok yanlış bir tavır sergilediler. Bunun hesabını vermediler. Ben daha böyle bir konuya gelmeden önce kendisiyle en az üç kere görüştüm. Birlikte çalışalım diye tekliflerde bulunduk kabul etmedi. Ardından da bizi o binadan çıkardı ve kendi partisini kurdu." diye konuştu.