TFF seçimi öncesi beklenmedik gelişme! Başkan adaydı! Servet Yardımcı lehine adaylıktan çekildi

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) 18 Temmuz’da yapılacak olan seçiminde başkan adayı olduğunu açıklayan Tolga Gani Zengin, başkan adayı Servet Yardımcı lehine adaylıktan çekildiğini duyurdu.

TFF seçimi öncesi beklenmedik gelişme! Başkan adaydı! Servet Yardımcı lehine adaylıktan çekildi

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Olağan Genel Kurul toplantısını 18 Temmuz 2024 tarihinde seçimli olarak yapılacak. Seçim öncesi Servet Yardımcı resmi olarak adaylık başvurusu yaparken mevcut başkan Mehmet Büyükekşi’nin de aday olmak için gereken 65 imzayı topladığı ve yeniden adaylığa hazırlandığı öğrenildi.

TFF seçimi öncesi beklenmedik gelişme! Başkan adaydı! Servet Yardımcı lehine adaylıktan çekildi - Resim : 1
Tolga Gani Zengin

 

Seçim öncesi flaş bir gelişme yaşandı. Başkan adaylarından Tolga Gani Zengin, yaptığı açıklamayla Servet Yardımcı lehine adaylıktan çekildiğini ifade etti.

"SERVET YARDIMCI LEHİNE ADAYLIKTAN ÇEKİLME KARARI ALDIK"

Tolga Gani Zengin, sosyal medya hesabı X’ten yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan adaylarından Sayın Servet Yardımcı görüşme gerçekleştirdiklerini ifade ederek şunları kaydetti:

“Gelinen noktada mevcut Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi ya da uzantılarının bir kez daha Türk futbolunun başına geçmemesi için, kendisine karşı olan oyları bölmemek adına, yönetim kurulu üyesi adayı arkadaşlarımla birlikte adaylığımızdan Servet Yardımcı lehine çekilme kararı aldık.”

TFF seçimi öncesi beklenmedik gelişme! Başkan adaydı! Servet Yardımcı lehine adaylıktan çekildi - Resim : 2

TFF seçimi öncesi beklenmedik gelişme! Başkan adaydı! Servet Yardımcı lehine adaylıktan çekildi - Resim : 3