TFF’den açıklama: “İddiaların somut bilgi ve belgeleriyle birlikte paylaşılması gerekir”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) federasyon ve ilgili kurullarına ilişkin gündeme getirilen iddialara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada gündeme getirilen iddiaların somut veri ve belgelerle Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılıkları ile paylaşılması gerektiği kaydedildi.

TFF’den açıklama: “İddiaların somut bilgi ve belgeleriyle birlikte paylaşılması gerekir”

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, TFF’nin futbolun etik kurallar çerçevesinde oynanmasını ve kulüpler arasında adil, şeffaf ve tarafsız rekabet şartlarının tesis edilmesini her şeyin üstünde tuttuğu kaydedildi.

"TFF OLARAK GEREKLİ İŞLEMLERİN YAPILACAĞINI, BÖYLECE SADECE KARALAMA AMACI GÜDEN AÇIKLAMALARIN ÖNÜNE GEÇİLECEĞİNİ BELİRTİRİZ"

Bazı futbol paydaşlarının mensupları tarafından medya aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullarına ilişkin yapılan ifadelerinin takip edildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu, ilgili kurulları veyahut herhangi bir spor kulübüne ilişkin herhangi bir iddianın gündeme getirilmesi talep edilmekteyse; Türk futbolunu suni gündemlerden uzak tutmak, kamuoyunu doğruluğu teyit edilmemiş haberlerle meşgul etmemek ve hiç kimseyi zan altında bırakmamak adına; ilgili iddiaların somut bilgi ve belgeleriyle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılıkları ile paylaşılması gerekmektedir. Söz konusu iddiaların ancak yetkili kurumlarca doğruluğunun teyit edilmesi akabinde kamuoyuyla paylaşılabileceğini ve Türkiye Futbol Federasyonu olarak gerekli işlemlerin yapılacağını, böylece sadece karalama amacı güden açıklamaların önüne geçileceğini belirtiriz.”