THY’den açıklama: "Spekülasyonlar gerçeği yansıtmıyor"

Türk Hava Yolları, gündeme gelen maaş haberleriyle ilgili açıklamada bulundu. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, son dönemde kimi medya organlarında yer bulan Türk Hava Yolları’nın yönetim kadrosu maaşları ile ilgili spekülasyonlar gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.

THY’den açıklama: "Spekülasyonlar gerçeği yansıtmıyor"

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, yönetim kadrosu maaşları ile ilgili açıklama yaptı. Üstün, yönetim kadrosu maaşları ile ilgili spekülasyonların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

THY’den açıklama: "Spekülasyonlar gerçeği yansıtmıyor" - Resim : 1

MAKSATLI BİR GİRİŞİMDİR"

Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Son dönem kimi medya organlarında yer bulan Türk Hava Yolları’nın yönetim kadrosu maaşları ile ilgili spekülasyonlar gerçeği yansıtmamakla birlikte, markamızın her geçen gün yükselmekte olan değerini zedeleme amacı güden, maksatlı bir girişimdir. Yönetim kadromuz için herhangi bir maaş düzenlemesi sağlanmamış olup, geri kalan personel maaşlarında mevcut Toplu İş Sözleşmesi uyarınca gerekli düzenleme gerçekleştirilmiştir. Ülkemizin önde gelen milli değerlerinden olan markamızın bu tür spekülasyonlara mevzu edilmesini üzüntü ile karşılamaktayız. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız" ifadelerine yer verdi.