THY'nin yeni ekip kıyafetlerinde Boğaz'dan esinlenildi!

Türk Hava Yolları (THY) kabin ekipleri, uzun menzilli rotalarda yeni üniformalarını kullanmaya başladı. İtalyan tasarımcı Ettore Bilotta'nın imzasını taşıyan üniformalarda "flow (akış)" deseni yer alıyor. Kıyafetler, birebir ölçü alınarak kişiye özel dikildi.

THY'nin yeni ekip kıyafetlerinde Boğaz'dan esinlenildi! - Sayfa 1

THY'nin 85. yılı nedeniyle İtalyan tasarımcı Ettore Bilotta'ya tasarlattığı, farklı iklimlerdeki uzun menzilli uçuşlarda sıkı testlerden geçirilen, bayrak kırmızısı ve antrasit gri renklerindeki yeni kabin kıyafetleri, 25 bin personel için birebir ölçü alınarak kişiye özel dikildi.

Yeni kıyafetler, İstanbul Havalimanı THY Kabin Terminali'ndeki etkinlikte tanıtıldı. 

THY'nin yeni ekip kıyafetlerinde Boğaz'dan esinlenildi! - Sayfa 2

Kıyafetlerin şık, rahat ve kullanışlı olduğunu söyleyen Kabin memuru Eda Akar, "Bugün göklerde çok daha fazla dikkat çekici hale geldik. Bence, gözler bundan sonra daha fazla üzerimizde olacak." dedi.

THY'nin yeni ekip kıyafetlerinde Boğaz'dan esinlenildi! - Sayfa 3

Kabin amiri Gamze Değer, yeni kıyafetlerin tanıtımı yapıldığı andan itibaren birçok hava yolu görevlisinin üniformalar hakkında olumlu değerlendirmeler yaptığını, kırmızı ve gri üniforma renkleriyle diğer firmalar arasında fark edileceklerini söyledi.

THY'nin yeni ekip kıyafetlerinde Boğaz'dan esinlenildi! - Sayfa 4

THY kabin amiri Emre Yeşildağ ise dünyadaki hava yolları arasında fark edilecek bir üniforma tasarlandığına dikkati çekerek, "Kullanım açısından yeni kıyafetler gayet rahat. Daha önce de deneme uçuşlarımız oldu. Uzak Doğu uçuşuna yeni üniformalarla gitmiştik." ifadelerini kullandı.