Bakan Muş açıkladı! Pazartesi günü gönderilecek

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnaf ve sanatkarlar için hazırlanan kredi paketine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Muş, 100 milyar liralık kredi paketinden 15 milyar liralık tutarın pazartesi, geri kalanının ise 4 ay içinde kooperatiflere gönderileceğini söyledi.

Bakan Muş açıkladı! Pazartesi günü gönderilecek

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından Antalya'nın Manavgat ilçesinde eğitim ve istişare toplantısında esnaf ve sanatkarlar için hazırlanan 100 milyar liralık kredi paketinin yatırılacağı tarihleri açıkladı. Bakan Muş, 15 milyar liralık tutarın pazartesi, geri kalanının ise 4 ay içinde kooperatiflere gönderileceğini duyurdu.

Halk Bankası kanalıyla 100 milyar lira tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi'nde faiz oranlarının yüzde 9,5'tan 7,5'a indirildiğini kaydeden Bakan Muş şunları söyledi:

Halk Bankası da hazırlığını yaptı, 100 milyar liralık krediden 15 milyar lira hemen gönderilecek. Pazartesi gününden itibaren bu kaynak sizlere gönderilmiş olacak. Siz de esnafa dağıtmaya başlayacaksınız. Geri kalanını da en fazla 4 ay içerisinde illerimize, ilçelerimize, kooperatiflerimize göndermiş olacağız.

TESKOMB Başkanı Abdülkadir Akgül de esnaf ve sanatkarlara verdikleri destek dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a ve Halk Bank Genel Müdürü Osman Arslan'a teşekkür etti. Başkan Akgül, kooperatif başkanlarına seslenerek, “Bu gelen parayı esnaf ve sanatkarlara verin. Bu parayı, kaymakama, avukata, doktora vermeyin. Kaymakamların da tanıdıkları esnaf olabilir. Parayı ihtiyacı olan esnaf ve sanatkarlara verin. Bu para esnaf ve sanatkarın hakkıdır, tacirlerin değil. TOBB üyelerinin değil, onlara da vermeyin. Çünkü TOBB üyeleri yararlandıkları imkanlardan bizi hiç faydalandırmadı" diye konuştu.