Ticaret Bakanlığı'ndan Ramazan mesaisi! Denetimler artırılacak

Ticaret Bakanlığı tarafından mağduriyetlerin önlemesi ve menfaatlerin korunması amacıyla sürdürülen Ramazan ayı denetimleri, bayram süresince artarak devam edecek. Bu kapsamda alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler ve tüm marketler denetim altında tutulacak.

Ticaret Bakanlığı'ndan Ramazan mesaisi! Denetimler artırılacak

Ticaret Bakanlığı tarafından yazılı açıklamada,

"Vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla ramazan ayı boyunca sürdürdüğümüz yoğun denetim faaliyetlerini ramazan ayının son günlerinde ve Ramazan Bayramı süresince artırarak etkin bir şekilde sürdüreceğiz. Bu kapsamda, özellikle alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler ve tüm marketler yakın takibimiz altında olmaya devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

Ayrıca vatandaşların şahit oldukları fahiş fiyat artışlarının bakanlığın çağrı merkezine ve bakanlığımızın web sayfasına bildirebileceği hatırlatılarak, "Diğer yandan da işletmelerimizin, mevzuatımıza uyum sağlama ve vatandaşlarımızı mağdur etmeme noktasında gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini, aksi halde vatandaşlarımızı mağdur eden her türlü girişime karşı, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bakanlığımızca gerekli yaptırımların uygulanacağını ifade etmek isteriz" denildi.