TKP Kadıköy adayı Fatih Mehmet Maçoğlu tv100'e konuştu: Kadıköy’de CHP ile aramızda 1-2 puan fark var

tv100'ün ilgiyle izlenen programı Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı'nda Türkiye Komünist Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, yerel seçimlere ilişkin "Şu anda bizimle CHP’nin oy potansiyeli yüzde 30’un üstünde CHP ile aramızda 1-2 puan fark var." dedi.

TKP Kadıköy adayı Fatih Mehmet Maçoğlu tv100'e konuştu: Kadıköy’de CHP ile aramızda 1-2 puan fark var

Türkiye Komünist Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, Gürkan Hacır'la Taksim Meydanı'nda açıklamalarda bulundu. Maçoğlu, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Haber7 yazarı Ferhat Murat, Millet Haber Ajansı Yayın Yönetmeni Sinan Burhan'ın sorularını yanıtladı.

Fatih Mehmet Maçoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"BÜYÜK KENTLERLE İLGİLİ PROGRAMLARIMIZ VAR VE YÖNETEBİLECEĞİMİZE İNANIYORUZ"
Hacır'ın "Neden Tunceli’yi bırakıp Kadıköy’e geldiniz?" sorusunu Maçoğlu "Bu ülkede yaşıyoruz, bu ülkenin 922 ilçesi, 81 ili, 386 beldesi ve 1389 belediyesi var. Biz sosyalistler olarak kırsal, kent ve büyük kentlerle ilgili programlarımız var ve yönetebileceğimize inanıyoruz. Ülkenin bütün illeri için çalışma yapmak zorundayız. Kadıköy biraz tartışıldı ama bugün Kadıköy, Kartal, Bakırköy, Gebze'de de sosyalistlerin adayı var" diyerek yanıtladı.

"KADIKÖY’DE YÜZDE 65 KABUL GÖRME ORANI ÇIKTI"
Ülkenin büyük kentlerinde artık sosyalistlerin aday göstermesi gerekiyordu. Anketler yapıldı anketler sonrasında en yüksek kabul görme Kadıköy, sonra Bakırköy çıktı. Yüzde 65 kabul görme çıktı. Bizzat anket şirketleriyle çalışmalar yapıldı. Hatay, Aydın, Muğla'da çalışmalar yapıldı, isimler soruldu. Sokakta da bu hissediliyor. 

"KADIKÖY’DE CHP İLE ARAMIZDA 1-2 PUAN FARK VAR"
Parti olarak programımıza inanıyoruz, güveniyoruz. Şu anda bizimle CHP’nin oy potansiyeli yüzde 30’un üstünde CHP ile aramızda 1-2 puan fark var.