TOKİ başvuru ücretleri ne kadar? Kimler TOKİ’ye başvurabilir? TOKİ başvuru ekranı e-Devlet

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan TOKİ sosyal konut projesi açıklandı. Açıklandıktan ertesi gün ise başvurular başladı. Peki TOKİ başvuru ekranına nasıl ulaşılır? TOKİ e Devlet başvuru ekranında hangi yollar izlenmeli. TOKİ başvuru ücretleri ne kadar?

TOKİ başvuru ücretleri ne kadar? Kimler TOKİ’ye başvurabilir? TOKİ başvuru ekranı e-Devlet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın detaylarını açıkladığı fiyatları ve taksit ücretleri belli olan Cumhurişyet tarihinin en büyük projesi olarak kayıtlara geçen TOKİ sosyal konut projesine başvurular başladı. Rekor başvurular sırasında başvuru ekranları da kilitlendi. Peki TOKİ sosyal konut başvuruları nereden nasıl yapılıyor? TOKİ Başvuru ücretleri ne kadar? Kimler TOKİ sosyal konut projesinden yararlanabiliyor? İşte tüm detaylar...

TOKİ Sosyal konut projesine nasıl başvururum ?

TOKİ Başvuruları resmi olarak 13 Eylül 2022 tarihinde başladı. Başvurular ise E devlet üzerinden yapılıyor. Daha sonra ise Başvuru ücreti bankaya yatırılıyor. Kura çekimi yapılıyor. Kura çekiminde eğer isminiz çıkmaz ise başvuru ücreti iade ediliyor.

TOKİ E devlet başvuru ekranı için tıklayınız

TOKİ başvuru ücretleri hangi bankaya yatırılıyor?

TOKi başvuru ücretleri şuan için Halkbankası ve Ziraatbankası şubeleri üzerinden yatırılıyor.

 2022 TOKİ Başvuru ücretleri ne kadar?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 20 ilde 204 iş yerini 1 Eylül'de açık artırma yöntemiyle satışa sundu. Alıcılar iş yerlerine yüzde 25, yüzde 50 peşinat ve 120 ay vadeyle sahip olurken Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde peşinat fiyatları henüz bilinmiyor.

TOKİ İŞ YERİ BAŞVURU EKRANI e-DEVLET

2+1 konut 608 bin lira (Aylık taksit 2 bin 280 lira, 240 ay vade)
3+1 konut 850 bin lira (Aylık taksit 3 bin 187 lira, 240 ay vade)

2022 TOKİ KAÇ VADE YAPILIYOR?

2+1 konut: 240 ay vade (20 yıl)
3+1 konut: 240 ay vade (20 yıl)