Muğla'nın Fethiye ilçesinde 6 gün önce bir bahçede görülen ve bölgede büyük korkuya neden olan o hayvan için herkes seferber oldu. Dört koldan ekipler onun peşinde.
6 GÜN ÖNCE GÖRÜLDÜ
Fethiye Yeni Mahalle'de 6 gün önce bir bahçede bulunan piton yılanının kaçtığı iddia edildi.
Mahalle sakinlerine uyarılarda bulunan muhtar Enver Kavak ilk önce durumu sosyal medya hesabından paylaştı.
AKŞAM SAATLERİNDE TEKRAR GÖRÜLDÜ
Paylaşımın ardından akşam saatlerinde piton yılanı yeniden görüldü.
FOTOKAPAN YERLEŞTİRİLDİ
Kaçan yılandan dolayı mahallede panik havası oluştu. Piton yılanının binanın altındaki boşluğa girdiği iddiası üzerine bölgeye, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri yönlendirildi. Ekipler bina etrafına 2 fotokapan yerleştirdi.
KİRPİ YEMEYE ÇALIŞIRKEN GÖRÜLDÜ
Mahalle Muhtarı Enver Kavak, yılanın en son bir kirpiyi yemeye çalıştığı sırada görüldüğünü söyleyerek, “Bugün Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğünden geldiler.
TÜM MAHALLE PEŞİNDE
Fotokapanları kurdular. İnşallah yılan en kısa zamanda fotokapana yansır ve inşallah yakalanır. Tüm mahalle olarak kurtulmak istiyoruz. İlk gün 2 kişi pitonu görmüştü.
İNSANLARDAN KAÇIYOR
İkinci gün ise mahallenin yarısı gördü. O günde kirpiyi yemeye çalışıyormuş. İnsanları görünce kaçmış ve daha da gözükmedi” diye konuştu.