Trabzonspor’dan PFDK kararlarına tepki! TFF’ye istifa çağrısı: “Adaletiniz batsın”

Trabzonspor Kulübü, olaylı Trabzonspor – Fenerbahçe maçına ilişkin PFDK’nın verdiği kararlara tepki gösterdi. Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Adaletiniz batsın! Kalkın koltuklarınızdan, istifa edin” ifadelerine yer verildi.

Trabzonspor’dan PFDK kararlarına tepki! TFF’ye istifa çağrısı: “Adaletiniz batsın”

Trendyol Süper Lig’in 30.haftasında oynanan TrabzonsporFenerbahçe maçının bitmesinin ardından meydana gelen olaylar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen isimler hakkında karar verildi.

PFDK KARARLARI AÇIKLANDI

TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Trabzonspor'a, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 6 maç sahasında seyircisiz oynama ve 3 milyon lira para cezası verildi.

Trabzonspor’dan PFDK kararlarına tepki! TFF’ye istifa çağrısı: “Adaletiniz batsın” - Resim : 1

Açıklamada, anons sisteminin ev sahibi takımı destekleyici şekilde kullanılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle de bordo-mavili takımın 112 bin lira para cezası alması kararlaştırıldı.

Kurul, rakip takımın tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareket ve rakip takım taraftarlarıyla kavga ettiği gerekçesiyle Fenerbahçeli Jayden Quinn Oosterwolde'ye bir maçtan men ve 52 bin lira para, İrfan Can Eğribayat'a ise bir maçtan men ile 13 bin lira para cezası verilmesi yönünde karar aldı.

Trabzonspor’dan PFDK kararlarına tepki! TFF’ye istifa çağrısı: “Adaletiniz batsın” - Resim : 2

Trabzonspor Antrenörü Egemen Korkmaz'a rakip takım sporcusuyla kavga eylemi nedeniyle bir resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 13 bin lira para cezası veren kurul, Fenerbahçeli futbolcu Bright Osayi-Samuel'e ise ceza tayinine yer olmadığına hükmetti.

Fenerbahçe görevlileri Kürşat Çiftlik ile Okan Özkan'a da aynı maçtaki eylemlerinden dolayı 15 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

TFF'YE İSTİFA ÇAĞRISI

Söz konusu kararların açıklanması sonrası Trabzonspor Kulübünün sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapıldı. Alınan kararlara tepki gösterildi ve TFF yönetimi istifaya davet edildi. Söz konusu paylaşımda, “Adaletiniz batsın! Kalkın koltuklarınızdan, istifa edin” denildi.

Trabzonspor’dan PFDK kararlarına tepki! TFF’ye istifa çağrısı: “Adaletiniz batsın” - Resim : 4