Trafik ışıklarını beklemeden yola atladı! İlk araçtan kurtuldu ama ikinci araçtan kurtulamadı! Otomobilin çarptığı Selçuk, yaklaşık 2 metre havaya uçtu!

Erzurum'da Mustafa Selçuk, ailesiyle yürürken trafik ışıklarını beklemeden karşıya geçmek istedi. İlk otomobilin çarpmasından kurtuldu ancak ikinci araçtan kurtarılamadı. Yaşanan feci kaza araç kamerasına yansıdı. Otomobilin çarptığı Selçuk, yaklaşık 2 metre havaya uçtu.

Erzurum'da Palandöken ilçesi Atatürk Bulvarı'nda meydana geldi. Ailesiyle kaldırımda yürüyen Mustafa Selçuk, yolun karşısına geçmek istedi. Taşıtlara yeşil ışık yanarken yola çıkan Selçuk, üzerine doğru gelen ilk otomobilden kurtulup yürümeye devam etti. Bir anda araçların arasında kalan Selçuk, yolu koşarak geçmeye çalışınca otomobil çarptı.

Trafik ışıklarını beklemeden yola atladı! İlk araçtan kurtuldu ama ikinci araçtan kurtulamadı! Otomobilin çarptığı Selçuk, yaklaşık 2 metre havaya uçtu! - Resim : 1

2 METRE HAVAYA UÇTU

Bir araç kamerasına yansıyan kazada, otomobilin çarpmasıyla Selçuk’un yaklaşık 2 metre havalandığı görülüyor. Kaza nedeniyle trafiğin durduğu yolda, çevredekiler, Selçuk'un yardımına koştu. Bazıları kazazedenin gözüne güneş gelmemesi için elleriyle gölge yaparken, bir kişi de olası başka kazayı önlemek için akan trafiğin kontrolünü sağlamaya çalıştı.

Trafik ışıklarını beklemeden yola atladı! İlk araçtan kurtuldu ama ikinci araçtan kurtulamadı! Otomobilin çarptığı Selçuk, yaklaşık 2 metre havaya uçtu! - Resim : 2

HASTANEYE KALDIRILDI

İlk yardım bilgisi olanlar ise hem konuşturarak yaralının bilincini açık tuttu, hem de başını yükseğe kaldırdı. Olay yerinde toplananlar, kaza nedeniyle şoka girip ağlayan otomobilin kadın sürücüsünü de sakinleştirmeye çalıştı. İhbarla bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri, ilk müdahalesini yaptıkları Mustafa Selçuk'u, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Yaralının vücudunda kırıklar olduğu ve ortopedi servisinde tedaviye alındığı öğrenildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.