Trafik kazasında 4 yaşındaki oğlunu kaybetmişti! O sürücünün cezası belli oldu! Antalyasporlu Naldo içini döktü! Açıklaması yürek yaktı

Antalyaspor’un Brezilyalı futbolcusu Naldo, trafik kazasında 4 yaşındaki oğlu Davi Pereira ve kayınpederi Walter Tilatti'nin ölümüne neden olan sürücü Ferhat K.’ye 10 yıl hapis cezası verilmesi hakkında açıklama yaptı. Naldo’nun açıklaması yürekleri yaktı.

Trafik kazasında 4 yaşındaki oğlunu kaybetmişti! O sürücünün cezası belli oldu!  Antalyasporlu Naldo içini döktü! Açıklaması yürek yaktı

Geçen yıl Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Antalyaspor’un Brezilyalı futbolcusu Edinaldo Gomes Pereira’nın (Naldo) 4 yaşındaki oğlu Davi Pereira'nın ve kayınpederi İtalyan Walter Tilatti hayatını kaybetti, aynı araçta bulunan Alexandra Nardy ise yaralandı.

Yaşanan kazaya ilişkin görülen dava sonucu Davi ve Walter Tilatti’nin ölümüne neden olan sürücü Ferhat K. 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Trafik kazasında 4 yaşındaki oğlunu kaybetmişti! O sürücünün cezası belli oldu!  Antalyasporlu Naldo içini döktü! Açıklaması yürek yaktı - Resim : 1

"BİZİM HAYATIMIZ ASLA AYNI OLMAYACAK"

Bunun üzerine Naldo sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Açıklamasında "İki canın bedeli kaç yıldır. Bu acının bedeli kaç yıldır? 10 mu 20 mi 30 yıl mı?" diye soran Naldo, şunları kaydetti:

"Hepsi az görünüyor ama kaybettiklerimizin geri gelme şansı yok. Bu dünyadaki adalet bir şekilde yerine getirildi. O sabah her şey farklı olabilirdi ama sorumsuzluk vardı. Suçlu alkol almış ve geceyi alkol alarak geçirdikten sonra aracın direksiyonuna geçmeye karar vermiş. Birinin hayatına son verebileceğini bilerek. Ve öyle oldu. Umarım bu 10 yıl sana değil o gün seninle olan arkadaşlarına ve alkollü araç kullanan herkese bir ders olur. Tanrı sana değişebilmen, daha iyi biri olman, aynı hataları tekrarlamaman için şans verdi. Oğlum Davi ve kayınpederimin ise böyle bir şansları yok. Senin o sabah yaptığın tercih nedeniyle bizim hayatımız asla aynı olmayacak. İnsanlar eğer araç kullanacaklarsa alkol almamalarını diliyorum. Bu bölümü burada sonlandırıyoruz. Her zaman bizimle olduğu, bize hayatla yüzleşirken dayanma gücü verdiği için Tanrı'ya minnettarız."

Trafik kazasında 4 yaşındaki oğlunu kaybetmişti! O sürücünün cezası belli oldu!  Antalyasporlu Naldo içini döktü! Açıklaması yürek yaktı - Resim : 2

OLAYIN DETAYLARI

Konyaaltı ilçesi Uncalı Mahallesi'nde 7 Eylül 2023'te meydana gelen trafik kazasında Naldo'nun oğlu Davi Pereira (4), kayınpederi Walter Tilatti (65) ve kayınvalidesi Alexandra Nardy ile motosiklet sürücüsü Cüneyt Eslik yaralanmıştı.

Trafik kazasında 4 yaşındaki oğlunu kaybetmişti! O sürücünün cezası belli oldu!  Antalyasporlu Naldo içini döktü! Açıklaması yürek yaktı - Resim : 3

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Davi 16 Ekim, dedesi Tilatti ise 12 Aralık'ta yaşamını yitirmişti.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede sanığın "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına" sebebiyet vermek suçundan yargılanması talep edilmişti.

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Ferhat K. bilinçli taksirle birden fazla ölüme ve birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma" suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Trafik kazasında 4 yaşındaki oğlunu kaybetmişti! O sürücünün cezası belli oldu!  Antalyasporlu Naldo içini döktü! Açıklaması yürek yaktı - Resim : 4