Tramvay beklerken kalp krizi geçirdi: Durakta can pazarı!

31 yaşındaki Serkan Kantekin, tramvaya binmek için durağa geldi. Kantekin, göğsünde ağrı hissedince güvenlik görevlisinden yardım istedi. Kalp krizi geçiren Kantekin'e güvenlik görevlisi kalp masajı yaptı. Olay yerine gelen ambulans Kantekin'i hastaneye kaldırdı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

 Samsun'un Canik ilçesinde durakta tramvay beklerken kalp krizi geçiren kişi, güvenlik görevlisi tarafından kalp masajı yapılarak kurtarıldı.

Tramvaya binmek için Balıkçı Barınağı durağına gelen Serkan Kantekin (31), göğsünde ağrı oluşmaya başlayınca buradaki güvenlik görevlisi Eray Parlak'tan yardım istedi. Çevredeki vatandaşların da yardımıyla duraktaki bankın üzerine yatırılan Kantekin için 112 Acil Servis'ten ambulans istendi.

Bu sırada bulunduğu yerde yığılıp kalması üzerine Parlak, Kantekin'e kalp masajı yaptı. Daha sonra ambulansla götürüldüğü özel hastanede tedavi altına alınan Kantekin'in kalp krizi geçirdiği, sağlık durumun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan Kantekin'in fenalaşması ve Parlak'ın kalp masajı yaptığı anlar, tramvay durağındaki güvenlik kamerasına yansıdı.