Tunceli’de Munzur Vadisi'nde karşılaştılar! Onunla önce ekmeğini paylaştı sonra ise fotoğrafını çekti

Tunceli'nin Munzur Vadisi'nde gezen bir vatandaş tesadüf eseri karşılaştığı minik hayvan ile ekmeğini paylaştı. Doğanın içinde tek başına dolaşırken yoluna çıkan sevimli hayvan ile arasında geçen iletişimi ise cep telefonu ile kayda aldı.

Tunceli’de Munzur Vadisi'nde karşılaştılar! Onunla önce ekmeğini paylaştı sonra ise fotoğrafını çekti

Tunceli’de Munzur Vadisi'nde doğa yürüyüşen çıkan bir vatandaş şans eseri karşısına çıkan sevimli sincap ile arasında geçenleri cep telefonu ile kayda aldılar.

DOĞAMIZI VE HAYVANLARI KORUYORUZ

Tunceli’de yaşayan Ferhat Güven isimli bir vatandaş, Munzur Vadisinde gezerken Halbori Gözelerinde sincap ile karşılaştı. Sincabın ürküp kaçmadığını gören Güven, yanında bulunan ekmeği hayvanla paylaştı. Güven, ekmeğini sincap ile paylaştığı o anları cep telefonu ile kayıt altına aldı. Güven, ‘’Kadim kentimiz Anadolu’nun Horasanı Tunceli’mizde piknik yaptığımız Halbori Gözlerinde soframızdan sincapta nasiplendi. Munzur Vadisinde gezerken boz ayı, dağ keçisi, yabani domuzlar, kurtlar, tilkiler, keklikler, su samurları, kırmızı benekli alabalıklar, sincaplar ile selamlaşıyoruz.

Kentimizin her tarafında bir hikaye saklı bu hikayelere kulak veriyoruz. Bu hikayelerin ortak özelliği de cümle canlının ikrarlığı bu bilinçle doğamızı koruyoruz, doğamıza saygı duyuyoruz’’ dedi.

 

Tunceli’de Munzur Vadisi'nde karşılaştılar! Onunla önce ekmeğini paylaştı sonra ise fotoğrafını çekti - Resim : 1