Türkiye seçimini yaptı! İkinci turda kararını değiştiren sadece o şehir oldu

Milyonlarca vatandaş 2. tur seçiminde sandığa giderek kararını verdi. 28 Mayıs'ta yapılan ikinci turda cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun sıralamasının değiştiği tek il Hatay oldu. İlk turda Kemal Kılıçdaroğlu'nun oy oranının yüksek olduğu Hatay, Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 50,14 oy oranına sahip olmasıyla değişim yaşadı.

Türkiye seçimini yaptı! İkinci turda kararını değiştiren sadece o şehir oldu

Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu 28 Mayıs’ta gerçekleşti.14 Mayıs’taki ilk turda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,52 ile seçimi önde tamamlarken Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,88 oy aldı.

HATAY KARARINI DEĞİŞTİRDİ

YSK'nın resmi olmayan sonuçlarına göre ise bu illerden sadece Hatay'ın oy oranında değişiklik yaşandı. İkinci seçimde sıralamanın değiştiği tek il depremde büyük yıkıma uğrayan Hatay oldu.

TERCİHİ ERDOĞAN OLDU

Seçimlerin ilk turunda Kemal Kılıçdaroğlu Hatay'da önde kapamıştı. Ancak ikinci turda bu sıralama değişti. Seçimlerin ilk turu ile ikinci turunda cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun sıralamasının değiştiği tek il Hatay oldu.

ERDOĞAN HATAY'DA YÜZDE 50.14 ALDI

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'da yüzde 49,87 oy aldı. 14 Mayıs'taki seçimlerde Kılıçdaroğlu, Hatay'da yüzde 48,08 oy almıştı. Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ise Hatay'da yüzde 50,14 oy aldı.

ERDOĞAN OYLARINI YÜKSELTTİ

14 Mayıs'taki seçimlerde Erdoğan, Hatay'da yüzde 48,03 oy aldı. Bu sonuçlara göre, seçimlerin ilk turu ile ikinci turunda cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan Hatay'da oylarını yükseltmiş oldu.

Türkiye seçimini yaptı! İkinci turda kararını değiştiren sadece o şehir oldu - Resim : 1