Türkiye'de beklenen dönem başlıyor... Doğu Anadolu'da Erzincan’da, Erzurum’da, Ardahan’da ve Bayburt için son durum verildi

Türkiye’de hava sıcaklıkları git gide düşerken Doğu Anadolu’da yer alan Erzincan, Erzurum ve Ardahan için Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekipleri açıklamalarda bulundu. MGM, Doğu Anadolu’da hava sıcaklığının 4 ila 7 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceğini bildirdi. Erzincan, Erzurum, Ardahan ve Bayburt bu durumdan etkilenecek.

Türkiye'de beklenen dönem başlıyor... Doğu Anadolu'da Erzincan’da, Erzurum’da, Ardahan’da ve Bayburt için son durum verildi

Sıcaklıklar yerini yavaş yavaş serin ve rüzgarlı günlere bırakırken Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekipleri yeni bir uyarıda bulundu. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde hava parçalı ve az bulutlu, Erzurum’un güney ve doğu kesimleri öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin 1-2 derece altında seyretmesi bekleniyor. Rüzgâr kuzeyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

İLLER TEK TEK SAYILDI AMAN DİKKAT

Gün içerisinde beklenen en yüksek sıcaklık; Erzincan’da 26, Erzurum’da 20, Ardahan’da 18, Bayburt’ta 22 derece olması öngörülüyor. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı ise Ardahan’ın Göle ilçesinde eksi 4 derece olarak ölçüldü. Halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, bu hafta Karadeniz üzerinden gelecek serin havayla birlikte, 10.09.2023 Pazar gününden itibaren 4 ilâ 7 derece azalarak, mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Serin havanın 15.09.2023 Cuma gününe kadar etkili olması bekleniyor.