Türkiye'de milyonlarca insanın kullandığı sosyal medya uygulaması hakkında karar! 29 Nisan'da kapatılıyor

Türkiye'de milyonlarca kişi tarafından kullanılan Threads sosyal medya uygulaması 29 Nisan'da geçici olarak kapatılacak.

Türkiye'de milyonlarca insanın kullandığı sosyal medya uygulaması hakkında karar! 29 Nisan'da kapatılıyor

Mark Zuckerberg'in CEO'su olduğu, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Meta, kamuoyunda X'e (Twitter) rakip olarak kabul edilen Threads'i Türkiye'de geçiçi olarak kapatma kararı aldıklarını duyurdu. Buna göre Threads 29 Nisan tarihinden itibaren Türkiye kullanılamayacak. Meta tarafından konuya dair yapılan açıklama şöyle: 

* Türk Rekabet Kurumu’nun geçici tedbir kararı kapsamında, 29 Nisan’dan itibaren Threads’i Türkiye’de geçici olarak kapatacağız.

* Türkiye’de Facebook, Instagram, WhatsApp veya diğer Meta hizmetleri ile diğer ülkelerde Threads kullanımı bundan etkilenmeyecek.

Türkiye'de milyonlarca insanın kullandığı sosyal medya uygulaması hakkında karar! 29 Nisan'da kapatılıyor - Resim : 1

* Türkiye’de Threads’i kullanan kişiler için oluşabilecek aksaklıkları en aza indirmek için gerekli adımları atıyoruz.

Türk Rekabet Kurumu’nun geçici tedbir kararı kapsamında, 29 Nisan Pazartesi gününden itibaren Threads’i Türkiye’de geçici olarak durduracağız. Türkiye’de topluluklarıyla Threads’de etkileşim kuranlar için bu kararın son derece üzücü olacağının farkındayız. Oluşabilecek aksaklıkları en aza indirmek için aşağıdakiler dahil olmak üzere gerekli adımları atıyoruz:

* Türkiye’de Threads’i kullanan herkes, 29 Nisan’dan önce Threads uygulamasında bu karar hakkında bilgilendirilecek.

* Türkiye’de Threads’i kullananlar Threads profillerini silmeden dondurabilecek ya da profillerini tamamen silebilecek.

* Threads tekrar Türkiye’ye döndüğü takdirde, profilini dondurmayı seçen kişilerin gönderileri ve başkalarının gönderileriyle olan etkileşimleri tekrar görünür olacak.

* Profillerini donduran kişiler diledikleri zaman Bilgilerini İndir aracı üzerinden gönderilerini indirebilecek ve mevcut içeriklerini muhafaza edebilecek.

Bunu Rekabet Kurumu’nun geçici tedbir kararı nedeniyle yapıyoruz