Türkiye'de tüyler ürperten bir görüntü kaydedildi... Önce öldürüp canını aldı, ağzında taşırken kameraya takıldı

Türkiye'de tüyler ürperten bir görüntü kaydedildi. Tunceli’de yakaladığı evcil kediyi götüren koruma altındaki vaşak cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Doğal yaşamın zengin olduğu ülkeler arasında yer alan Türkiye'de kameralar tarafından hayli ilginç bir görüntü kaydedildi.  

Türkiye'de tüyler ürperten bir görüntü kaydedildi... Önce öldürüp canını aldı, ağzında taşırken kameraya takıldı - Resim : 1

NESLİ TÜKENMEK ÜZERE 

Nesli tükenmekte olduğu için Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) kırmızı listesinde yer alan vaşak, Tunceli’nin Pülümür ilçesi Muti bölgesinde yakaladığı bir ev kedisini ormanlık alana doğru götürürken Cihan Doğan isimli vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Ormanlık alandan gelen vaşak, daha önce öldürdüğü ev kedisini aldıktan sonra yeniden ormanlık alana giderek gözden kaybolurken o anlar cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alındı.

Türkiye'de tüyler ürperten bir görüntü kaydedildi... Önce öldürüp canını aldı, ağzında taşırken kameraya takıldı - Resim : 2

ARABAYLA SEYİR HALİNDEYKEN FARK ETTİ 

Arabayla seyir halindeyken vaşağı fark ettiğini söyleyen Cihan Doğan, “Muhtemelen kısa bir süre önce öldürdüğü ev kedisini alıp ormanlık alana doğru götürdü. Ben de o kısa anları cep telefonu kamerasıyla kayıt altına aldım” dedi.